Móda v ulicích Kodaně: Ani déšť nezastaví Skandinávky od perfektních outfitů

2. února 2018 • 06:00
Street style v Kodani: Janka Polliani a Jeanette Madsen • Foto: Profimedia.cz

Po fashion weeku ve Stockholmu a Oslu je tu kodaňský, který na sebe poutá čím dál víc zasloužené pozornosti. Dílem proto, že se zde líhnou skvělé módní značky, které obstojí i ve světové konkurenci. A dílem proto, že se sem vždy sjedou ty nejstylovější ženy z celé Skandinávie, na nichž je vidět, že si módu skutečně užívají. 

Jak známo, Dánové prosluli svým hygge přístupem k životu  tedy ať se děje, co se děje, vždy se snaží život si nějakým způsobem zpříjemnit. Švédové mají pro změnu lagom, což v překladu znamená „ani moc, ani málo, přiměřeně”. A Skandinávky to tak mají i v módě. Jak jinak si vysvětlit, že v metropolích, kde v zimě často mrholí, teploty klesají pod nulu a slunce svítí v průměru hodinu denně, se zrodil tak elegantní, barvitý a přitom praktický styl, založený na neotřelém vrstvení a mixování stylů?

Právě Skandinávkám můžeme poděkovat za jejich ležérní přístup, který z oblékání znovu udělal zábavu. Jednoduše proto, že pozměnil pravidla hry. Šaty přes džíny? Dovoleno! Tričko pod zavinovací šaty? Jasně, chcete vypadat cool a ne si pořád hlídat výstřih. Celá v jedné barvě nebo v jednom vzoru? No problem. Sportovní kalhoty, kožich a k tomu tenisky? Třikrát ano!!!

Street style v Kodani Street style v Kodani Autor: Profimedia.cz

Ale je tu ještě jeden důvod, proč je móda, která provází fashion weeky ve Stockholmu, v Oslu nebo v Kodani, tak fascinující. Na rozdíl od uspěchaného New Yorku, veledůležitého Milána a odtažitě cool Paříže se Skandinávky nebojí zastavit a zapózovat. Ano, to, co vypadá jako náhodné seskupení kamarádek před přehlídkou, jsou ve skutečnosti pečlivě připravené pózy a mnohokrát zopakované chůze. Ale to vůbec nevadí.

Z jejich fotografií totiž nečiší žádná křeč, naopak svádějí k nápodobě, protože vzbuzují příjemné pocity. Úplně stejně jako jejich naklizené designové byty nebo jejich hygge zátiší se svíčkami a horkou čokoládou. Podívejte se do fotogalerie a inspirujte se Jeanette, Jankou, Emili, Annabelle a dalšími.

Fotogalerie

15 fotografií

Plánujete svatbu? Všechno, co potřebujete, najdete v našem speciálu Dokonalá svatba. Tipy na nejkrásnější místa na obřad, přehledný harmonogram, kdy a co zařídit, nejnovější trendy přímo z přehlídek, tipy na šaty, účesy, nejkrásnější květiny nebo dorty, zkrátka vše, co potřebujete pro plánování Dokonalé svatby! 

 

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy