Měsíc módy

Na modré vlně: Další z trendy barev tohoto jara připomíná jarní oblohu

6. března 2018 • 06:00
Jeanette Madsen • Foto: Profimedia.cz

Trend monochromních outfitů pro letošní jaro nebere konce. Tentokrát se můžete inspirovat odstínem nebesky modré nebo baby blue, chcete-li. Ovládla nejen vysloveně ženské kousky jako šaty nebo blůzy, ale i kabáty a kalhotové kostýmy. 

Pokud jste loni odolala trendu millenial pink, neboli pastelově růžové barvě, kterou některé módní ikony v čele s Gigi Hadid s gustem nosily od hlavy až k patě, možná vás spíše osloví její protipól. Nebesky modrá, blankytná, či chcete-li baby blue odstín, je další ze žhavých nebo spíše cool trendů tohoto jara. 

Tento odstín si hodně spojujeme s čistým a přitom odvážným skandinávským stylem, nicméně pro letošní rok se ho chopili i návrháři v Miláně nebo v New Yorku. "All-baby-blue" outfity byly k vidění na přehlídkách Toma Forda, Tibi, Krizia nebo Vivetta a neodolala ani minimalistka Pheobe Philo, toho času ještě kreativní ředitelka Céline, která tento odstín věnovala jednomu skvělému páru bot. I doplňky v této barvě jsou totiž letošním "must-have".

Zleva: Krizia, Tom Ford, Tibi Zleva: Krizia, Tom Ford, Tibi Autor: Profimedia.cz
Zleva: Tom Ford, Céline Zleva: Tom Ford, Céline Autor: Profimedia.cz

Nebesky modrá samozřejmě sluší i šatům, letos si ji však uzurpovaly hlavně kabáty, svetry a kalhotové kostýmy. K vidění byly jak během konání fashion weeků už loni na podzim a letos se objevovaly znovu. Inspirovat se můžete třeba módními ikonami Jeanette Friis Madsen (na úvodní fotografii) nebo Caroline Issa, které neváhají kombinovat i různé odstíny modré.

Caroline Issa Caroline Issa Autor: Profimedia.cz
Street style v Paříži Street style v Paříži Autor: Profimedia.cz

Kde sehnat ty nejkrásnější modré kousky? Podívejte se do fotogalerie na naše tipy.

Fotogalerie

17 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek