.

. Zdroj: internal

Jaké šaty oslnily svět v roce, kdy jste se narodila vy nebo vaše děti?

Slavné krásky, nádherné róby a červený koberec – kombinace, kterou milujeme. Snad každá z nás se ráda pokochá pohledem na ikony své doby. Jenže, trendy se mění i na těch nejprestižnějších akcích. Které šaty z červeného koberce byly ty absolutně nejkrásnější v roce, kdy jste se narodila vy, vaše sestra nebo třeba dcera?

Jaký by to byl módní žebříček, kdyby se v něm neobjevila ikona Audrey Hepburn. Ta jednoznačně ovládla rok 1968, když na 40. předávání filmových Oscarů přišla v krémových šatech s blýskavou vestičkou a nápadnou mašlí. Trendy se však bleskově měnily i na konci 60. let, a tak hned další rok opanovala Barbra Streisand v odvážném kalhotovém kostýmku, který byl místy průhledný. Ani jedna ze jmenovaných dam neoslnila hlubokým výstřihem nebo extrémním rozparkem. Na to jsme však nemuseli příliš dlouho čekat. Hned v roce 1970 se symbolem dokonalosti stala Elizabeth Taylor v nebesky modrých šatech jako pro princeznu, ovšem s opravdu velmi vyzývavým výstřihem.

V průběhu dalších let se na červeném koberci vystřídalo nespočetně modelů. Do našich pamětí se však nesmazatelně vryly jen některé z nich. Rozhodně se však nedá říct, že by sklízely úspěch stále podobný střih nebo barva. Jednou vítězí žluté šaty s odhaleným pupíkem inspirované Indií, potom zase korzet s nadýchanou tylovou sukní nebo dlouhá blýskavá róba s průstřihy.

Najděte si, které šaty byly top v roce, kdy jste se narodila: