Skandální šaty, které píší historii! Kdo oblékl za posledních 100 let nejodvážnější model?

Ve světě celebrit nehraje hlavní roli jen jejich herecký úspěch nebo pěvecký výkon, mnohdy stejně důležité je také to, jaké obléknou šaty. A nebylo tomu jinak ani na počátku 20. století. Podívejte se na nejodvážnější šaty všech dob, které se nesmazatelně zapsaly do historie. 

Jednou z prvních odvážných byla rozhodně herečka Theda Bara, která byla tehdy považována za hollywoodský sexsymbol a femme fatale. V roce 1917 se proslavila rolí ve filmu Cleopatra a díky odvážným šatům, které napříč celým filmem oblékala, si získala i širokou fanouškovskou základnu. Samozřejmě především tu mužskou. O další filmový skandál tehdejší doby se postarala Jean Harlow v roce 1932, kdy ve filmu Red Dust vábila diváky v průsvitných saténových šatech, pod které si neoblékla podprsenku.

Skandální šaty ovšem nenosily herečky jen kvůli svým rolím. Například Jayne Mansfield si v druhé polovině padesátých let vyrazila na večírek v šatech s tak hlubokým výstřihem, že se o nich mluví dodnes. Stejně tak svým hrudníkem ohromila o pár let později herečka Carroll Baker, která vyrazila ve velmi odvážných šatech na filmovou premiéru. Jejich kolegyně z let devadesátých a ze začátku třetího tisíciletí se ovšem nenechaly zahanbit: Legendární kostýmy zpěvačky Madonny pily leckomu krev pěkně dlouho a bílé šaty Sharon Stone ve filmu Základní instinkt si pamatujeme snad všichni.

A dnes? Kdo se po červeném koberci alespoň jednou neprošel v titěrných šatech s hlubokým výstřihem, nekonečným rozparkem a ideálně i z průsvitného materiálu, jako by neexistoval. Stále je ale prostor k tomu, aby nás slavné ženy dokázaly šokovat. Posledním modelem, který se zapíše do historie, byly rozhodně šaty topmodelky Belly Hadid, které oblékla loni na filmový festival v Cannes. Stačil totiž jen jeden špatný pohyb a celý svět mohl vidět to, co má zůstat skryto.

Podívejte se na nejodvážnější šaty všech dob do naší fotogalerie: