4 tipy, jak nosit baret (a necítit se v něm trapně)

Od té doby, co módní dům Dior vrátil do hry barety, jsou v kurzu nejen v ulicích Paříže. Láká vás tahle pokrývka hlavy? Máme pro vás čtyři tipy, jak ho nosit.

1. Jako Francouzka

Zatímco celý svět si baret spojuje s Francouzkami, pro ně to až donedávna bylo zastaralé klišé. Nicméně i ony podlehly trendu, jenž v roce 2017 nastolil módní dům Dior, a zmocňují se ho se svou pověstnou nenuceností – vypadají, že baret jen nějak plácnou na hlavu a jdou. Klíč je ve vlasech, pro tento styling jsou ideální vlnité mikádo a podobně neuhlazené střihy. Pánský blejzr nebo kalhoty a perly to jen podtrhnou.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Just realize its not home anymore 😞

Příspěvek sdílený AnneLaure Mais Moreau (@adenorah),Říj 21, 2018 v 12:27 PDT

Zobrazit příspěvek na Instagramu

@sophiearancio wearing the OSCAR sweater 🌹 available on the eshop ✨ #teamrouje

Příspěvek sdílený Rouje Paris (@rouje),Led 29, 2018 v 2:18 PST

2. Ve stylu devadesátek

Baret si hodně rozumí s účesy a doplňky z devadesátek. V této souvislosti se nám hned vybaví fotoeditoriál s Kate Moss z roku 1992 (baret posunutý dozadu a vykukující pěšinka uprostřed) nebo Julia Roberts ve filmu Notting Hill, která se v knihkupectví schovává za úzké brýle (přesně tento look skoro o třicet let později kopíruje Bella Hadid). Devadesátkový šmrnc můžete baretu dodat i kombinací s kruhovými náušnicemi nebo látkovou gumičkou. K tomu culík posazený v týlu nebo cop na stranu.

3. Jako dáma

Baret si spojujeme také s módou 30. let, kdy ho dámy nosily na stranu místo kloboučku (ikonou této doby byla třeba Greta Garbo). Kladenou vlnu si k němu doma asi tvořit nebudete, ale stejnou dávku elegance vám dodají i klasické lokny nebo naopak uhlazený drdol. Baret se také může stát skvělým doplňkem na večírek – pro tuto příležitost můžete využít baret se síťkou, s broží, sametový nebo třeba ozdobený kamínky či flitry.

4. À la beanie

Ještě stále si nejste jistá, jestli do baretu jít? Možná vás přesvědčí jeho pletená nebo vlněná verze, kterou můžete nosit podobně jako čepici beanie. K tomu rolák, kalhoty a kabát v pánském stylu a tenisky a ležérně-umělecký look je na světě.