Zaměřeno na blondýnky: 5 tipů pro extra péči o platinovou hřívu

Každé vlasy si zaslouží péči, ale ty blond ji vyloženě potřebují, mají-li být krásné, zdravé a vyživené. Toužíte po platinové hřívě? Anebo už ji máte, ale trápí vás suché lokny a žlutý nádech? Pak se vám následující, na vlastní háro vyzkoušené rady budou hodit.

Platinová hříva je statement. Nesluší úplně každému, ale když vám sedne, zaručí vám křehký vílí vzhled, který ale jen s trochou rudé rtěnky nebo černých linek vmžiku proměníte v rebelský look s rockovým puncem. Velmi světle blond vlasy jsou edgy, jsou cool, jsou módní. A pokud jste se s nimi nenarodili, taky sakra náročné na údržbu.

TIP NA VIDEO: Tohle budou nejvíc trendy účesy roku 2022

Už samotná výroba platinové hřívy vyžaduje několikanásobné intenzivní odbarvení a následné tónování. Je nasnadě, že takové úkony dokážou rozhodit i hodně silné vlasy. Při přechodu na platinovou se tak raději vždy svěřte do rukou profesionála.

Návštěvou salonu a pravidelným dobarvováním odrostů ale práce s blond vlasy nekončí. Toner, který jim propůjčuje stylovost, se totiž rychle vymyje. Vlasy pak mají tendenci žloutnout, někdy i zelenat. Navíc potřebují pravidelné boostery v podobě vhodných kosmetických produktů, které jim dodají, co jim po silném chemickém zásahu, jakým odbarvování rozhodně je, chybí.

Jak se správně starat o odbarvené vlasy? To se dozvíte v dalších kapitolách. >>>