Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia.cz

Zklidňující sérum proti zarudnutí pleti pro citlivou pleť Cicapair™ Tiger Grass Re.Pair Serum, Dr. Jart+, 972 Kč
Zklidňující sérum proti zarudnutí pleti Calmwise Serum, Medik8, 1210 Kč
Sérum proti zarudnutí pleti, NOSTRATA, 1399 Kč, tarsio.cz
Péče pro citlivou pleť se sklonem ke zčervenání, La Roche-Posay, 575 Kč
Vyrovnávací sérum pro zvýšení kvality pleti Azelaic Acid, Q+A, 181 Kč
29
Fotogalerie

Vysokohorská skincare: Jakou kosmetiku si sbalit na lyžařské jarní prázdniny?

Jarní prázdniny jsou v plném proudu a k nim se často vážou výlety do lyžařských areálů nebo na túry v zasněžených krajinách. A i když vy se chystáte vypnout, vaše pleť aktivně reaguje na vše, s čím se během volných dnů setká. Jak na horách pečovat o pokožku a co byste si neměly zapomenout přibalit do vašich kosmetických taštiček?

Pleť je v zimě mnohem náchylnější k podráždění, což má na svědomí neustálé přecházení z vytopených místností do zimy a naopak. Vaše pokožka může na tyto změny reagovat vysušením, začervenáním či dokonce šupinkami v kombinaci s extra mastnými místy v oblasti T-zóny.

TIP NA VIDEO: Jak si vytvořit rychlý a krásný účes pod čepici či helmu?

Video placeholde

Horské sluníčko však dokáže v kombinaci s mrazem pleti uškodit o to víc, a proto je namístě věnovat jí zvýšenou péči, podobně jako to už zcela běžně děláme například na dovolené u moře. Vysokohorskou skincare rutinu obohaťte o kvalitní ochranné produkty, séra proti začervenání a výživné krémy nejen na obličej, ale také ruce.

Které produkty zařadit do speciální zimní skincare rutiny? Podívejte se do následujících kapitol. >>>

Pokračování 2 / 5

Pomocník proti zarudnutí

Na horách pleť trpí, jelikož je vystavena neustálému chladu a mrazu. Pokud máte navíc i citlivou pokožku se sklony k zarudnutí, myslete na to, že v chladném počasí je potřeba ji chránit a zklidnit vhodnými produkty. S tím vám pomůže sérum s výtažky z lékořice nebo z pupečníku asijského – neboli tiger grass – což je bylina oblíbená v Asii po tisíce let. Přináší okamžitou úlevu poškozené a zarudlé pleti a má antioxidační účinky. Ráno i večer sérum aplikujte na vyčištěnou a tonizovanou pleť a poté použijte hydratační krém, na který jste zvyklé. Mezi skvělé produkty patří například Cicapair™ Tiger Grass Re.Pair Serum od Dr. Jart+ nebo NEOSTRATA Redness Neutralizing Serum.

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia.cz

Sérum proti zarudnutí pleti, NOSTRATA, 1399 Kč, tarsio.cz
Sérum proti zarudnutí pleti, NOSTRATA, 1399 Kč, tarsio.cz | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

SPF je nutnost

Vzhledem k tomu, že SPF je třeba používat každý den bez ohledu na intenzitu slunečního záření či roční období, nebude jistě překvapením, že na tak exponovaném místě, jako je sjezdovka ve výšce tři tisíce metrů nad mořem, je jeho použití naprosto nutné. Volte ochranný krém s SPF minimálně 30, ideálně si však sbalte padesátku. Nejenže se budete chránit proti spálení, které prokazatelně přispívá k rakovině kůže, ale zamezíte také předčasnému stárnutí pokožky či opálení lyžařských brýlí.

Krém aplikujte vždy na konci vaší skincare rutiny, tedy jako poslední a ochrannou vrstvu. Vyčkejte asi deset minut, než si produkt „sedne“, a poté na něj můžete aplikovat líčení. Na sjezdovku si pak zabalte SPF ochranu ve formě krému či transparentní tuhou tyčinku, kterou během dne aplikujete na místa, která jsou slunci vystavena nejvíc: nos, rty a tváře. Mezi naše oblíbence patří hydratační emulze s SPF 50 Dynamic Skin Recovery od Dermalogica nebo zklidňující a obnovující péče SPF 50+ Cicabio od Biodermy.

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia.cz

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Rty jako v bavlnce

Balzám na rty je, alespoň v mrazivých dnech, pro většinu lidí nutnost, a mnozí si bez něj nedokážou zimu ani představit. Na hory si sbalte tyčinek či kelímků klidně víc, tolik místa v tašce vám zase nezaberou. Přes den na sjezdovku volte samozřejmě balzám s ochranným faktorem. Na rtech máte tu nejtenčí kůži, a chránit ji proti vysokohorským slunečním paprskům je tedy extrémně důležité. Na večer se pak nebojte použít hutnější masku na rty nebo vazelínu. Udělá skvělou službu a navíc ji můžete použít i na jiné části těla. My doporučujeme sbalit si ochrannou tyčinku s SPF 30 od značky Labello a internetem milovanou masku na rty korejské značky Laneige.

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia.cz

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Rukavice nevyřeší vše

I když jsou vaše ruce na horách chráněné vrstvou teplého materiálu, není to dostačující. Rukavice několikrát za den sundáváte a navíc chlad a vlhkost si najdou cestu i skrze ně. Chraňte své ruce i krémem, který je vyživí a zabrání jejich vysoušení. Spousta lidí pak trpí v zimě i alergií na chlad, která se projevuje zarudlou kůží a prasklinami mezi prsty. Předejít se jí dá právě používáním hutnějšího krému na ruce, ideálně s obsahem urey nebo včelího vosku. Skvělý je například ten od Balea s obsahem urey nebo novinka od značky Ziaja Med s výtažky z lněného semínka.

Krém na ruce Urea, Balea, 30 Kč, dm drogerie
Krém na ruce Urea, Balea, 30 Kč, dm drogerie | Zdroj: Profimedia.cz

Krém na ruce s lněným semínkem, Ziaja, 169 Kč
Krém na ruce s lněným semínkem, Ziaja, 169 Kč | Zdroj: Profimedia.cz