Svěží letní parfémy, které ještě stojí za to si pořídit!

Léto ještě nekončí, a proto neváhejte a klidně si ještě pořiďte svěží letní parfém, který vám i na podzim bude připomínat prosluněné dny plné radosti a pohody. 

Úkolem letních parfémů je, aby vás přenesly na tu nejkrásnější pláž na světě, ať už zrovna sedíte v kanceláři nebo se potíte cestou domů v MHD. Stačí jediné stříknutí a všechno bude hned zalité sluncem! Ano, přesně takový pocit ve vás musí vyvolat ideální letní vůně! A nebojte se, sehnat takový parfém rozhodně není nadlidský úkol. Tvůrci moc dobře vědí, jak si pohrát se všemi našimi smysly a dostat nás do té správné letní nálady.

A jaké vůně jsou na léto (a klidně i na podzim) ideální? Vybírejte ze svěžích ovocných a květinových parfémů, které jsou sázkou na jistotu. Oblíbené složky jsou například pivoňky, růže, fialky, třešně, maliny, kokos a rozhodně šťavnaté citrusy jako pomeranč, citron, grep, mandarinka, limetka i citronová tráva. Naopak vůně obsahující esence z vanilky, lípy, santalového dřeva, čokolády, pačuli nebo třeba jasmínu nechte až na pokročilý podzim a zimu.

Letní vůně jsou univerzální, a tak je můžete nosit k jakékoliv příležitosti. Užijete si je v práci, na pláži, při procházce městem, ale i na zahradní párty nebo na večírku.

Naše tipy:

Redaktorka Andrea, Toaletní voda Liu Jo

Pokud milujete lehké květinové vůně se sladkým podtónem, rozhodně si Scent of Liu Jo oblíbíte tak jako já. Svěží úvod tvoří smyslný bergamot a italský citron s fialkovými lístky, navazuje konvalinka a jasmín doplněný lahodným fíkem. A závěr téhle vůně? V tom se skrývá hřejivá vanilka a nepatrná stopa pačuli. Flakónek má čtvercový tvar a zdobí ho zlatavý, reliéfně zdobený uzávěr se třpytivým přívěskem. Pokud chcete mít tuhle úžasnou letní vůni stále při sobě, pořiďte si praktické balení (30 ml), které se vejde i do kabelky a můžete si ho s sebou brát i na cesty!

Toaletní voda SCENT OF LIU JO (bergamot, citron, fialka, konvalinky, fík), fann.cz, 1659 Kč/50 ml

Editorka Irena, Toaletní voda Dicora Milan

Pokud nemusíte příliš ovoce nebo květin na první dobrou, ale máte rádi svěží vůně, možná vás osloví toaletní voda od minimalistické značky ze slunného Španělska Dicora. Je inspirována městem módy Milánem. Skvěle se v ní daří skloubit právě svěží ovocné a květinové vůně – zde konkrétně frézii, růži, černý rybíz a citron – s těžším a luxusnějším, ambrovým základem. Flakón je poměrně veliký, ale vůně vydrží hodně dlouho.

Toaletní voda Dicora Milan (černý rybíz, citron, frézie a růže), fann.cz, 579 Kč/100 ml

Další tipy na letní vůně najdete v galerii: