Šikovné & šetrné kulmy, které vám zajistí ty nejkrásnější vlny!

29. listopadu 2019 • 06:00
• Foto: profimedia.cz

Toužíte po přirozených elegantních vlnách, jako nosí vévodkyně Kate, nebo si přejete plážové vlny, které má herečka Blake Lively? Se šikovnými a šetrnými kulmami si vysněný účes zvládnete vytvořit sama doma během několika minut. Stačí jen mít ten správný nástroj!

Vlnité vlasy se hodí ke každé příležitosti, ať je to běžný den v práci, večer s kamarádkami nebo společenská událost jako třeba ples. K jejich vytvoření potřebujete jen šikovnou kulmu a ochranný stylingový přípravek. Ale jak vybrat tu správnou? Nejdříve si musíte ujasnit, jaký typ vln chcete nosit. Budou to velké elegantní vlny, romantické lokny, nebo hravé kudrlinky? Při výběru je třeba myslet i na to, jaký máte typ vlasů (kvůli povrchu hlavice), a především zkontrolovat, jestli má kulma všechny potřebné funkce a parametry pro snadnou a hlavně bezpečnou úpravu vlasů. 

Povrch kulmy může být keramický, ten je ideální volbou pro všechny typy vlasů. Pro jemné vlasy se hodí termalínové kulmy, titanový povrch zase ocení ženy s hustými a nepoddajnými vlasy. 

Klasická klešťová kulma

S její pomocí si vytvoříte pravidelné lokny. Díky klešťovému úchytu je práce s touto kulmou velmi snadná. Počítejte však s tím, že ihned po nakulmování budete mít vlasy jako princezna z pohádky. K dosažení přirozenějšího vzhledu je třeba vlny rozčesat pomocí prstů a pak teprve zafixovat lakem. 

Loknovací kulma, ghd Curve Classic Curl Tong 26 mm, 4349 Kč Loknovací kulma, ghd Curve Classic Curl Tong 26 mm, 4349 Kč Autor: archiv firem

Kónická kulma

Díky zúženému tvaru docílíte přirozenějších vln, které budou větší u kořínků a menší u konečků. Kvůli tomu, že nemá klešťový úchyt, počítejte s trochu těžší manipulací. Zároveň však díky jeho absenci je kulmování šetrnější ke konečkům vlasů. 

Kónická kulma, Remington Ci9525, datart.cz, 999 Kč Kónická kulma, Remington Ci9525, datart.cz, 999 Kč Autor: archiv firem

Eliptická kulma

Spojení klasické a kónické kulmy. Natáčí vlasy do rovnoměrných loken a je šetrná pro konečky. 

Kulma pro přirozené vlny, The Beachwaver Co. Beachwaver Pro 1.25 Curling Iron, 199 dolarů Kulma pro přirozené vlny, The Beachwaver Co. Beachwaver Pro 1.25 Curling Iron, 199 dolarů Autor: archiv firem

Automatická kulma

Stačí přiložit pramínek a automatická kulma ho natočí do pravidelných loken sama. Natáčení vlasů je velmi rychlé a snadné. Počítejte však s tím, že si za pohodlí trochu připlatíte. 

Automatická kulma, Philips Style Care BHB876/00, alza.cz, 3499 Kč Automatická kulma, Philips Style Care BHB876/00, alza.cz, 3499 Kč Autor: archiv firem

Trojkulma

Speciální kulma, která vám zajistí přirozené pokládané vlny. Manipulace je velmi jednoduchá, stačí jen přiložit na pramen a postupovat směrem dolů.

Kulma pro přirozené vlny, BABYLISS PRO BAB2269TTE, alza.cz, 1399 Kč Kulma pro přirozené vlny, BABYLISS PRO BAB2269TTE, alza.cz, 1399 Kč Autor: archiv firem

Důležitý je také průměr. Čím užší kulma, tím drobnější lokny a naopak. Pokud tedy toužíte po ležérních vlnách, vsaďte na co nejširší kulmu. 

Správný postup

Nikdy se nepouštějte do kulmování, než budou vlasy úplně suché. Ideální je po umytí je vysušit ručníkem, aplikovat do nich termoochranný přípravek a důkladně vyfénovat. Pak vlasy rozčešte a znovu aplikujte do délek a konečků ochranný přípravek. Při samotném kulmování (i žehlení) vybírejte tenčí pramínky. Když bude pramen příliš tlustý, budete muset kulmování opakovat a účinek ochranného přípravku se sníží.   

Tipy na kulmy najdete v galerii: 

Fotogalerie

11 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy