Otestováno redakcí: Je tantra masáž skutečně tak erotická, jak se říká?

Když někomu řeknete, že jdete na tantrickou masáž, většinou se na obličeji dotyčného objeví potutelný výraz. Tantra je stále opředená mnoha mýty a mnozí ji mají jednoduše za erotickou službu schovanou za tajemný název s náznakem lehké esoteriky. Jak je to doopravdy? Lepší než si k tématu načítat články na internetu je přeci rovnou na jednu takovou masáž vyrazit. A to jsem přesně udělala já…

V první řadě se musím přiznat, že nešlo o moji první zkušenost s tantrou. Už před několika lety jsme totiž s manželem vyrazili na párovou tantrickou masáž. Pamatuji si, že jsem tehdy byla celkem nervózní a nevěděla, co čekat. Přestože nemůžu tvrdit, že by mě tehdejší zkušenost zklamala, přesvědčila jsem se, že v páru mi takový typ zážitku nesedí. Přeci jen jsme byli v jedné, absolutně vyhřáté místnosti plné svíček, soch Buddhy a vonných olejů hned čtyři – my dva a dvě masérky.

TIP NA VIDEO: Je tantrická masáž přeceňovaná?

S otevřením salonů jsem se proto rozhodla, že je na čase si udělat obrázek o tantře ještě jednou. Zcela sama. A jelikož vím, že dodnes spousta lidí tápe, o co vlastně jde, co se při takového masáži dělá a zda jde o duchovní, nebo naopak čistě povrchní erotickou záležitost, rozhodla jsem se sepsat své poznatky a zároveň se pokusit odpovědět na nejčastější dotazy, které se tantrické masáže týkají.

Jak a kde si masáž vybrat?

Salonů je nepřeberné množství. A není žádným tajemstvím, že kvalita některých z nich velmi kolísá. Často proto narazíte na názor, že se pod nálepkou „tantra masáže“ skrývají pofidérní erotické salony. To nejspíš nelze vyvrátit, postačí ale strávit pár minut na Googlu, pročíst několik recenzí a důkladně si prohlédnout weby salonů. Věřte, že u většiny je na první pohled znát, s jakým záměrem podnik tantru nabízí.

Osobně mám zkušenost se dvěma pražskými salony – s Centrem Tantra masáže na Folimance a se salonem Arkaya. A naštěstí mohu u obou dát ruku do ohně za to, že jde skutečně o místo, kde se dočkáte pravé tantry s veškerou duchovní hodnotou, kterou tato masáž má mít.

Článek pokračuje na další straně >>