Nejlepší pleťové masky v boji s akné! Co by měly obsahovat?

Již několik týdnů nosíme roušky a to naší pleti rozhodně neprospívá. Pokud vás již předtím trápily zarudlé pupínky, dost pravděpodobně jich aktuálně máte na pleti ještě mnohem více. Vyzkoušejte speciální masky, které vám v boji s akné spolehlivě pomůžou. 

Každá pleťová maska je pleti prospěšná, ovšem ne každá vám dokáže pomoct v boji se zarudlými pupínky. Zaměřte se tedy konkrétně na čisticí masky, které čistí pleť do hloubky, působí protizánětlivě a stahují póry. Nečekejte ovšem zázraky hned po prvním použití, zbavit se pupínků trvá mnohem déle. Používejte masku pravidelně jednou týdně, dbejte na důkladné čištění pleti (dvakrát denně) vyhovujícím přípravkem i na dočišťování tonikem.

Při výběru ideální pleťové masky na akné se zaměřte také na obsah těch kvalitních aktivních složek. Mezi nejlepší patří černé uhlí, které čistí póry a odstraňuje nečistoty, kyselina salicylová, která zbavuje nečistot a navíc je antibakteriální, kaolin, který absorbuje nečistoty i přebytečný maz, nebo řasy z Mrtvého moře, které celkově zjemňují pleť.

Velkým pomocníkem v boji s akné je také jíl, který na sebe váže nečistoty a mastnotu, odstraňuje odumřelé buňky i černé tečky a pleť vyhlazuje. Masky z jílu jsou opravdu velmi účinné.

Pokud vás aktuálně trápí akné, vyhněte se hydratačním maskám. Především těm domácím. Některé ingredience, které vám třeba dříve vyhovovaly, mohou zanícenou pleť podráždit. Pozor také na plátýnkové hydratační masky, které jsou v případě akutní vzpruhy pleti k nezaplacení, ale na akné nejsou vhodné.

Tipy na nejlepší masky proti akné najdete v galerii: