Nejen na Prague Pride: Duhové líčení i manikúra jsou hitem tohoto roku

Prague Pride, festival LGBTQ hrdosti, je v plném proudu! Neodmyslitelně k němu patří duhová vlajka, se kterou se tak tento týden budete potkávat na spoustě míst a v různých formách. Proč se tedy alespoň částečně nepřidat k oslavám a nevyjádřit vlastní stanovisko? Přinášíme pestrobarevnou make-upovou i nehtovou inspiraci. Duha se totiž nosí!

Snad nikdo, kdo první lockdownovou část roku 2021 strávil scrollováním na sociálních sítích, nemohl přehlédnout, že účty make-up artistů i amatérských nadšenců do líčení se postupně plnily duhovou inspirací. Výrazné experimentální výtvory hrdě odkazující ke komunitě LGBTQ střídaly jemné kombinace pastelových tónů, jež mnohé z tváří proměnily doslova v umělecká plátna.

TIP NA VIDEO: Znáte historii rtěnek?

Duhové líčení ale ani během léta neztratilo nic ze své popularity napříč make-upovým světem. Naopak. Zejména s příchodemčervna, který je obecně považován za pride měsíc, se s barevnou líčící inspirací doslova roztrhl pytel. Pokud tedy i vy patříte mezi podporovatele akce Prague Pride, která se letos koná od 2. do 8. srpna, není nic jednoduššího, než se inspirovat a vyrazit do víru programu s náležitě výrazným líčením, které se vám – byť možná v umírněnější podobě – rozhodně bude hodit i během zbývajících letních týdnů.

Jak si duhové líčení vytvořit?

1. Ať už si zvolíte jemnou, tlumenější verzi či odhodíte veškeré zábrany a do barev vplujete doslova od hlavy až k patě, je dobré mít na paměti, že klíčem pro dlouhou výdrž líčení je kvalitní základ. Výchozím bodem by se proto měl stát oční primer. Víčko stejně tak můžete po aplikaci podkladové báze poklepat malým množstvím make-upu a jemně přepudrovat.

2. Menším štětečkem poté začněte vedle sebe aplikovat jednotlivé barvy. Jaké zvolíte, je zcela na vás. Využít můžete celého spektra či třeba jen jedné, dvou až tří barev. Funky looku též docílíte, když na každé oko aplikujete jinou barevnou kombinaci. To samé platí o spodním víčku.

3. Větším štětečkem barvy jemně rozetřete, abyste dosáhla plynulého přechodu z jednoho odstínu do druhého.

4. Pro dramatičnost dodejte černou linku. S linkami se obecně letos velmi experimentuje, nikde tudíž není psáno, že ji musíte nanést pouze k řasám horního víčka. Klidně ji vytáhněte až k nadočnicovému oblouku ve stylu 60. let. Na pomoc si též můžete vzít bílou tužku či glittery. Kreslicím dovednostem se v tomto směru rozhodně meze nekladou.

5. Přidejte řasenku v jakékoliv barvě dle libosti. Pro dlouhou výdrž ještě líčení lehce přestříkejte fixátorem make-upu.

Loading

Proč ale zůstávat jen u líčení očí? Barvy duhy též můžete přenést do své nehtové rutiny. I zde se nabízí hned několik možností. Jednou z nich je obrácená francouzská manikúra, při které místo klasické bílé využijete právě sytých barev. Stejně tak si můžete vytvořit nehty ve stylu duhové batiky či s jemnými ombré přechody. Pokud si ovšem na takový nail art netroufáte či nechcete vážit cestu na profi manikúru, spoustu parády udělá také jednoduché natření každého nehtu jinou barvou. Hotovo budete mít za pár minut a vaše ruce budou i tak vypadat skvěle.

Inspiraci pro duhové líčení i manikúru najdete v naší galerii: