Letní manuál krásy: Jak si udržet make-up i účes ve vedrech?

19. června 2019 • 06:00
 • Jak to udělat, aby se vám v létě neroztekl make-up a vydržel celý den, vlasy se nepotily a lak na nehtech neoprýskal?

  Problém číslo 1: Vlasy nedrží 

  V horkých letních dnech mají vlasy tendenci okamžitě splihnout a je úplně jedno, jak velkou práci jste si dala s jejich foukáním. Proto se řiďte základním pravidlem: Čím vyšší jsou teploty, tím výš byste měla vlasy vyčesat. Obyčejný culík či drdol můžete ozvláštnit třeba velkými látkovými gumičkami, které jsou opět v kurzu. Střídat je můžete se stuhami či šátky.

  Gumička do vlasů, Lindex, 99 Kč Gumička do vlasů, Lindex, 99 Kč Autor: archiv firem

  Článek pokračuje na další stránce >>

 • Problém číslo 2: Rtěnka nevydrží

  Nejlepším způsobem, jak zafixovat vaši oblíbenou krémovou nebo tekutou barvu na rtech, je pořídit si tvářenku, oční stíny nebo jakýkoli pudrový produkt ve stejném odstínu a rtěnku jím jednoduše zafixovat. Výdrž prodlouží také podkladová báze a dokonale vyživené rty bez suchých šupinek.

  Paletka tvářenek, NARSissist Wanted Cheek Palette, Nars, Sephora, 1350 Kč Paletka tvářenek, NARSissist Wanted Cheek Palette, Nars, Sephora, 1350 Kč Autor: archiv firem
 • Problém číslo 3: Roztékající se make-up

  S make-upem je v letním horku vždycky potíž. Roztéká se, leskne se, navíc s tím, jak se opalujeme, má pokožka týden co týden trochu jinou barvu, a tak je čím dál těžší najít nebo namíchat správný odstín. Řešením je vyměnit make-up jenom za korektor, který stačí použít lokálně (a dobře rozetřít nebo vklepat do pleti, aby nevytvořil mapu). Jestli se bez make-upu neobejdete, volte zmatňující a pořiďte si také fixační sprej, díky němuž tvář vydrží déle upravená.

  Fixační sprej, All Nighter Pollution Protection, Urban Decay, 870 Kč Fixační sprej, All Nighter Pollution Protection, Urban Decay, 870 Kč Autor: archiv firem
 • Problém číslo 4: Rozmazané řasy

  Řasenka se v létě roztéká horkem, protože se potíme, o pobytu u vody ani nemluvě. Ideální samozřejmě je ji jednoduše nepoužívat, ale co když se bez ní cítíte jako nahá a vaše oči prostě potřebují zvýraznit? Vybavte se voděodolnou řasenkou, anebo ještě lépe umělými řasami, které pak už žádný další produkt nepotřebují. Chce to sice trochu cviku, než se je naučíte aplikovat rychle a hlavně tak, aby to vypadalo přirozeně, ale tahle práce stojí za to. Hodit se vám může voděodolná tužka na oči, kterou nejprve uděláte linku, aby lépe splynul přechod mezi umělými a přirozenými řasami. 

  Voděodolná řasenka, Cinescope, Sephora, 420 Kč Voděodolná řasenka, Cinescope, Sephora, 420 Kč Autor: archiv firem
 • Problém číslo 5: Oprýskaný lak

  Laky na nehty v létě vydrží mnohem kratší dobu než jindy. Koupání, pobyt na pláži, ale třeba ani práce na zahrádce jim zkrátka moc neprospívají. Abyste si nemusela dělat manikúru každý druhý den, je třeba vyzbrojit se dobrým nadlakem nebo korektorem na poškozený lak. Skvělým trikem je také lak obsahující třpytky, které oprýskání schovají. Anebo volte nude odstíny, jež snadno opravíte a jejichž poškození není tolik vidět. 

  Lak na nehty, odstín No Strings Att ached, OPI, 419 Kč Lak na nehty, odstín No Strings Att ached, OPI, 419 Kč Autor: archiv firem
 • Problém číslo 6: Opálení bledne

  Aby opálení vydrželo co nejdéle, je třeba se o bronzovou pokožku náležitě starat. Po každém slunění používejte „after sun“ přípravky. Každý den navíc kůži hydratujte tělovými mléky nebo oleji a přidejte i pravidelný peeling. Čím více bude pokožka vyživená, tím déle si udrží hezkou barvu.

  Multifunkční olej, Huile Prodigieuse, Nuxe, 750 Kč Multifunkční olej, Huile Prodigieuse, Nuxe, 750 Kč Autor: archiv firem

  Tipy na ideální letní kosmetiku najdete v galerii: 

  Fotogalerie

  19 fotografií

Autor: Zdeňka Tomis
Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy