Krémy po opalování: Proč je důležité je používat a jaký si vybrat?

Opálená pokožka sice vypadá skvěle, ale je třeba jí věnovat důkladnou péči, aby po čase nebyla vysušená a napjatá. Krém na opalování je samozřejmostí! Ale co následná péče?

I když se před každým pobytem na sluníčku poctivě namažete krémem s ochranným faktorem, pokožka je i tak vlivem slunečních paprsků zatížená. Je proto nadmíru důležité jí věnovat řádnou regeneraci, aby nebyla suchá, zarudlá nebo dokonce vrásčitá. Po každém opalování je nutné ji zklidnit, dodat jí ztracenou vláhu, pružnost i jemnost. A právě to zařídí přípravky určené speciálně pro aplikaci po opalování. Narozdíl od klasických tělových mlék pokožku mnohem intenzivněji hydratují a téměř ihned vyhladí svrchní část kůže a zamezí tak vzniku vrásek.

Krém po opalování nestačí používat jen bezprostředně po intenzivním slunění. Poctivě se mažte také další dny, i když třeba na slunci nejste. Pokožka se s nadměrným sluněním vyrovnává až několik dnů. Například po návratu z dovolené se natřete poopalovacím přípravkem každý den po sprše klidně ještě následující týden. Využijte ho i po koupání v chlorované nebo slané vodě, přestože se poté ihned schováte před slunečními paprsky pod slunečník.

A podle čeho si vlastně vybrat ten správný přípravek? Záleží na tom, co vám a vaší pokožce vyhovuje. V nabídce jsou krémy, mléka, gely, ale i třeba spreje, jejichž aplikaci zvládnete za pár sekund. Obecně platí, že krémy mají nejhutnější strukturu a na pokožce mohou zanechávat mastný film, protože trvá déle, než se do kůže vsáknou. O něco rychleji se vstřebává mléko, které je řidší. A nejrychleji se do vysušené pokožky vsákne gel, který vás ještě jako bonus příjemně ochladí. Při výběru se podívejte také na složení. Přípravky po opalování by měly obsahovat například zklidňující Aloe vera, hojivý panthenol, bambucké máslo nebo třeba osvěžující mátu.

Když budete mazat opravdu poctivě, vaše bronzové opálení vám vydrží klidně o několik týdnů déle! A to se rozhodně vyplatí.

Tipy na krémy po opalování najdete v galerii: