Kosmetické přípravky, bez kterých se na horách neobejdete! | Ženy.cz
 


Kosmetické přípravky, bez kterých se na horách neobejdete!

11. ledna 2020 • 06:00
• Foto: istock.com

Součástí "povinné" výbavy na hory jsou vedle lyží, oteplovaček a helmy také kosmetické přípravky, které vás chrání a zároveň vám ještě více zpříjemní celý den na svahu. 

Rozhodně není nutné, abyste si s sebou na hory balila celý kosmetický arzenál. Stačí vám pár šikovných produktů. Mezi ně rozhodně patří hydratační pleťový krém, protože pleť je v mrazech extrémně vysušená. Sáhněte klidně po hutnějším krému a nešetřete s ním. Dopřejete své pleti nejen potřebnou hydrataci, ale také předejdete zarudnutí a pálení. Pokud má krém zároveň ochranný faktor, nemusíte už s sebou vozit opalovací přípravek. V opačném případě ho naneste ještě před hydratačním krémem. 

V zimě netrpí jen pleť, ale také kůže, která je nejčastěji vystavena mrazu, větru nebo sněhu. A proto si s sebou rozhodně přibalte také hydratační krém na ruce. Na noc před lyžováním si můžete udělat zábal tak, že nanesete silnou vrstvu krému na ruce a vsunete je do rukavic. Pokožka tak bude vyživená na celý den. Stejně tak se nezapomeňte večer po sprše důkladně promazat, jak se říká od hlavy až k patě. Postačí vám k tomu hydratační tělové mléko, a pokud trpíte na velmi suchou pokožku, sbalte si s sebou suchý tělový olej, který se poměrně rychle vstřebá do kůže. 

Nezbytným parťákem je rozhodně balzám na rty, který byste měla mít na svahu neustále u sebe. Vyberte si takový, který se vám hravě vejde do kapsy od bundy nebo oteplovaček a zároveň bude vyživující a šetrný. 

Tipy na skvělé přípravky na hory najdete v galerii: 

Fotogalerie

18 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy