...

... Zdroj: istock.com

Jak si doma nabarvit vlasy, vytrhat obočí nebo upravit gelové nehty?

Mnozí z nás se svých předem domluvených termínů ani nedočkali a už bylo zase vše zavřené. Pokud už jste zoufalá z odrostů, roztřepených konečků či neupravených nehtů, nezbývá vám zatím nic jiného, než si doma otevřít svůj vlastní salón. Máme pro vás tipy, jak na to!

Domácí barvení vlasů

Klíčem k úspěchu při domácím barvení je správný výběr barvy a důkladné dodržování postupu. V první řadě rozhodně nevěřte odstínu, který má žena na ilustračním obrázku na krabičce. Trochu směrodatnější jsou obrázky na zadní straně, které znázorňují, jak moc se vlasy ztmaví či zesvětlí z výchozí barvy. Pokud máte vlasy pod ramena a delší, rozhodně si rovnou pořiďte dvě krabičky. Než se do toho pustíte, připravte si vše potřebné, jako je ručník, kokosový olej (funguje i mastný pleťový krém), kterým natřete ovál obličeje, aby z něj pak šla snadno smýt barva, ochranné rukavice, aplikační štětec, sponky a plastovou nebo keramickou misku. Nikdy nedávejte barvu do kovové misky, která může společně s barvou vyvolat chemickou reakci.

Video placeholde

Celý postup, jak správně barvit vlasy, najdete ZDE!

Domácí stříhání vlasů

Pokud jste už opravdu zoufalá z roztřepených a nezdravých konečků, pořiďte si nejprve pořádné nůžky. Těmi, co doma stříháte všemožné už několik let, žádoucího výsledku nedocílíte. Nemusíte ihned vlastnit profesionální nůžky za tisíce, dobré kvalitní nůžky se dají dnes sehnat i za pár stovek, případně, ale jen ve velké nouzi, vám napoprvé postačí klasické nůžky. Ale pamatujte, že by měly být dostatečně ostré. Pokud se nakonec rozhodnete ke koupi nůžek na vlasy, používejte je jen a výhradně na vlasy, jinak se nůžky otupí! Dále budete potřebovat hřeben, zrcadlo a vodu v rozprašovači, popřípadě sklenici s vodou, ve které budete namáčet tupírovací hřebínek. Před samotným stříháním vlasy umyjte, použijte i kondicionér, usušte je ručníkem a důkladně pročešte.

Přesný postup, jak zastřihnout konečky i ofinu, najdete ZDE!

Domácí úprava obočí

Úprava obočí je narozdíl od stříhání vlasů opravdu jednoduchá. Ale to neznamená, že není třeba se držet pravidel! Stačí vám k tomu hřebínek na pročísnutí, pinzeta, zrcátko (vhodné je přibližovací), vatový tampónek a pleťové tonikum nebo květová voda na následné zklidnění. Nejdůležitější ze všeho je určit správnou délku obočí. Přiložte si obyčejnou tužku na obličej tak, aby směřovala od křídla nosu k vnějšímu koutku oka a pokračovala dál k obočí. Tak najdete přesný bod, kde by mělo obočí končit. Jeho začátek určíte snadno tak, že tužka od nosu povede naopak směrem k vnitřnímu koutku oka. Tohle pravidlo obecně platí pro všechny tvary obočí i tvary obličejů. Tvar obočí nijak výrazně neměňte. Vždy platí, že k obličeji se nejvíce hodí přirozený tvar. Proto jen stačí upravit jeho délku a zbavit se chloupků, které přebývají.

Jak dále postupovat při vytrhávání obočí se dozvíte ZDE!

Domácí barvení obočí a řas

Druhým krokem k perfektnímu obočí jako od profesionálky je barvení. Nabarvit si doma můžete i řasy. Chce to jen preciznost a dodržování postupu. Existují dva druhy barev na obočí a řasy. Jedním z nich jsou takzvané oxidační barvy, ve kterých funguje jako aktivátor peroxid vodíku. Tyto typy barev se pro domácí použití nedoporučují. Ideální jsou barvy, které fungují tak, že barevné pigmenty nevnikají přímo do struktury chloupku, ale obalí ho kolem dokola. Tyto barvy jsou mnohem šetrnější a mají i další výhodu! Takto nabarvené obočí působí plnějším a hustším dojmem. A protože šetrnost k přírodě je pro mnoho z nás velmi důležitá, seženete i veganské barvy, které obsahují pouze rostlinná barviva.

Přesný postup, jak si doma nabarvit obočí i řasy, najdete ZDE!

Domácí manikúra

Perfektně upravené nehty jako od manikérky si zvládnete doma vykouzlit i vy. Stačí se jen držet osvědčeného postupu a nic neuspěchat. Jako první je třeba nehty důkladně vyčistit. K tomu vám poslouží odlakovač na nehty a vatové tampónky. Zbavte se veškerého starého laku, který vám jinak vytvoří pod tím novým nevzhledné hrbolky. I když nemáte nehty zrovna nalakované, přetřete každý z nich odlakovačem, abyste se zbavila mastnoty a jiných nečistot (k odmaštění poslouží i obyčejný ocet). Následně umyjte ruce mýdlem a pořádně usušte. V dalším kroku je třeba nehty zapilovat. Jaký tvar bude slušet právě vám, najdete ZDE! K pilování jsou ideální papírové nebo skleněné pilníky, které jsou šetrnější než kovové. Nehty pilujte vždy jen jedním směrem. Když budete jezdit pilníkem z jedné strany na druhou, nehty se vám mohou nepříjemně roztřepit.

Jak upravit kůžičku a lakovat tak, aby manikúra co nejdéle vydržela jako nová, se dozvíte ZDE!

Domácí úprava gelových nehtů

Jakmile začnou gelové nehty odrůstat, je to mnohem viditelnější, než když vám odrůstá klasický lak. Jasně, normálně to není žádná tragédie, termín ke své manikérce na doplnění už jistě máte předem naplánovaný, ale co když nastane situace, jako je právě teď? Do gelových nehtů by se správně nemělo zasahovat, ale když přijde nouze, můžete si doma trochu pomoci. Přeci jen upravené nehty jsou naší vizitkou, a to i když pracujeme z domova a na nákup si bereme ochranné rukavice.

Tipy, jak si doma upravit odrůstající gelové nehty, najdete ZDE!

Domácí pedikúra

Sezóna sandálků a jiných otevřených bot je sice zatím v nedohlednu, ale upravené nehty na nohou a jemnou kůži na patách bychom měli mít i teď během zimy. Než se pustíte do samotné pedikúry, napusťte si teplou vodu do vany, kyblíku nebo lavoru. Můžete přidat třeba koupelový nebo éterický olej či pár kapek citronu pro změkčení kůže. Dopřejte si alespoň čtvrt hodinku relaxace. Potom nohy důkladně osušte a můžete se vrhnout na pedikúru. Před koupelí nezapomeňte nehty odlakovat.

Tip: Na změkčení ztvrdlé kůže skvěle fungují ovesné vločky. Přidejte je do lázně a nechte své nohy hýčkat.

Jak dále postupovat při domácí pedikúře najdete ZDE!