Video placeholde

Domácí pedikúra: Jak důkladně připravit nohy na nošení sandálků?

Venku to sice zatím vypadá spíš na sněhule než na sandálky a pantoflíčky, ale je potřeba být připravená. Alespoň si u důkladné domácí pedikúry můžete zatím v hlavě rekapitulovat, jaké jarní a letní boty na vás už několik měsíců čekají schované v botníku. 

O kůži na chodidlech bychom se měly starat průběžně celý rok, alespoň ji pravidelně promazávat, abychom se vyhnuly bolestivým prasklinám a ztvrdlým místům. Před samotnou sezónou otevřených bot je ovšem třeba se do péče o nohy pořádně obout! Poradíme vám, jak si důkladnou pedikúru udělat doma, když zatím do salónu nemůžete.

Co budete potřebovat: vodu, koupelový nebo éterický olej, pemzu, peeling, kleštičky nebo nůžky, dřívko na kůžičku, pilník, podkladový lak, lak na nehty, top coat a mastný krém či olej

Dopřejte nohám lázeň

Než se pustíte do samotné pedikúry, napusťte si teplou vodu do vany, kyblíku nebo lavoru. Můžete přidat koupelový nebo éterický olej či pár kapek citronu pro změkčení kůže. Dopřejte si alespoň čtvrt hodinku relaxace. Potom nohy důkladně osušte a můžete se vrhnout na pedikúru. Před koupelí nezapomeňte nehty odlakovat.

Tip: Na změkčení ztvrdlé kůže skvěle fungují ovesné vločky. Přidejte je do lázně a hýčkejte tak své nohy.

Zbavte se odumřelé kůže

Vezměte si k ruce pemzu a pusťte se do důkladného obrušování kůže. Zaměřte se speciálně na paty a spodní strany prstů, což jsou nejvíce namáhané části chodidel. Broušení vás nikdy nesmí bolet, proto ho provádějte velmi jemně, ať si neublížíte. Na závěr ještě použijte speciální peeling na nohy (poslouží i tělový) pro dokonale hladkou pokožku.

Tip: Pokud zrovna nemáte peeling po ruce, smíchejte olivový olej s mořskou solí.

Péče o nehty

Teď přichází čas věnovat se nehtům. Kleštičkami nebo nůžkami je zkraťte, ideální délka je půl milimetru nad konec prstu. Vždy stříhejte do rovna, aby nehty neměly tendenci zarůstat. Kůžičku kolem nehtů zatlačte špachtlí nebo dřívkem. Na závěr ještě nehty zapilujte do hladka a kraje zaoblete ideálně papírovým pilníkem, který je nejšetrnější.

Po celé proceduře přichází na řadu lakování nehtů. Věnujte jim stejnou péči jako těm na rukou. To znamená, že začnete ochranným spodním lakem, který je ošetří a ochrání před zažloutnutím, následně nanesete dvě vrstvy barevného laku a na závěr vše zafixujete top coatem. Když poslední vrstva zaschne, promažte ještě nohy olejíčkem nebo krémem.

Tip: Jednou týdně naneste tlustou vrstvu hutného krému na chodidla, natáhněte ponožky a nechte krém působit celou noc.

Tipy na produkty pečující o nohy najdete v galerii:

Doporučujeme

Načíst další články