Hustá ofina i barevné stíny: 8 žhavých kosmetických trendů

2. září 2021 • 06:00
 • Pozdní léto bývá nejlepší příležitostí, kdy světu představit všechny klíčové trendy pro nadcházející sezónu. A jelikož to podle počasí vypadá, že podzim je už za dveřmi, je nejvyšší čas si představit osm klíčových trendů, které budou ve světě krásy pořádně rezonovat.

  Konečně zase výrazný make-up!

  Barevné oční stíny, výrazné tvářenky i rty hrající barvami. Všechny tyto marnivé guilty pleasures jsme si po většinu pandemie musely nechat ujít. Nebylo kam je nosit, pod rouškou by nevynikly a kolegové na Zoom callech by takové kosmetické snažení stejně neocenili. Není tedy divu, že barevné líčení právě teď na podzim chytá druhý dech a bude extravagantnější, než bývá během chladných měsíců zvykem.

  Mezi trendy se mimo jiné naplno vrací kouřové líčení, které ale místo klasické monochromatické paletky využívá sytých barev a třpytek. Nikam neodchází ani grafická linka, která často strčí do kapsy kdejaké stíny. Na výrazné barevné škále rozhodně nic neztratí, i ona ovšem získá na lesku a pravém glitter efektu. A jaké barvy budou skutečným hitem? Zelená, oranžová, růžová a modrá jako širé moře.

  Článek pokračuje na další straně. >>>

 • Rty rudé jako…

  Sama si doplňte, co ve vás barva vaší rtěnky bude evokovat. Vězte ale, že právě syté odstíny červené budou jasným trendem podzimního líčení. Důležitější než přesně definovaná barva ale bude textura. Na jedné straně budou úspěch slavit supermatné rtěnky, na druhé se zase nebudete muset vůbec bát překrýt barevný základ odvážnou vrstvou bezbarvého lesku.

  A až vás červená omrzí, klidně ji vyměňte za tmavé odstíny hroznů, které v sobě kombinují vínové a fialové tóny. I u této barvy platí, že skvěle bude vypadat jak v supermatu, tak v superlesku.

   

  TIP NA VIDEO: Největší chyby při aplikaci make-upu. Děláte je také?

 • Umírněné obočí

  Radikálně vyčesané obočí směrem vzhůru vzalo v uplynulém roce Instagram doslova útokem. Tato technika má za úkol obočí celkově opticky zahustit a zvětšit a postupně se stala běžnou kosmetickou rutinou nejedné osoby. Co si ale budeme povídat, v mnoha případech taková úprava vypadá spíše komicky, což se projevuje i stále se rozrůstající základnou odpůrců tohoto trendu.

  Jaké jsou  tedy vyhlídky do dalších měsíců? Trend známý hlavně pod anglickým označením feathery brows – tedy peříčkové obočí – tu s námi ještě chvíli zůstane. Bude ale výrazně přirozenější a celkově bude mnohem více vycházet z přirozeného tvaru obočí i jeho původní výšky.

 • Viva la ofina!

  Už letní sezóna nastínila, že ofina je v tuto chvíli jedním z klíčových vlasových hitů roku. A zdá se, že se to jen tak nezmění. Zatímco v létě byla její udržba kvůli teplu a vlhku často dost náročná, podzim je k jejímu stylingu mnohem přívětivější.

  Ještě před pár týdny vládla trendům především záclonková verze ve stylu 70. let. Teď se ale jakákoliv vyhraněnost stylu zcela vytrácí. Pokud se tedy ptáte, jak si ofinu na podzim nechat ustřihnout či upravit, odpověď je zcela jednoduchá – jakkoliv budete chtít! Poletí totiž jak ta přirozeně zvlněná, tak extra dlouhá, ale i rovně střižená nad obočím. A jelikož teploty budou postupně klesat, čím hustší ofina bude, tím to bude lepší.

 • Studené tóny pro chladné počasí

  U vlasů ještě chvíli zůstaneme, přesuneme se ale od střihu k barvám. Již od léta se spekuluje, že jedním z největších návratů tohoto podzimu bude zrzavá hříva. A to od hřejivých měděných odstínů až po sytě oranžovo-červené tóny. Zdá se ale, že tato vlasová definice sezóny spadaného listí bude přeci jen mít konkurenta.

  Kdo jím bude? Nejde ani tak o jednu specifickou barvu, ale o celkové ladění vlasů do studených a často až kouřových tónů. Zatímco tedy oříškové odstíny nahradí spíše ty tlumeně hnědé, blond vlasy zase stylisté během podzimu zjevně budou tónovat především do stříbrných odlesků.

 • Vlasová péče je základ

  A to ne ledajakou. Masky a zábaly jsou sice skvělé, ale klíčem ke skutečně pevným a hustým vlasů je podle vlasových odborníků i stylistů především důkladná péče o pokožku hlavy. Proto by odteď vedle šamponů u vás v koupelně neměly chybět ani speciální peelingy, které pokožku zbaví všech odumřelých buněk a mazu, uvolní ucpané vlasové folikuly, a připraví tak skvělý základ pro hřívu, která bude moci růst, vlasy budou kvalitnější a nejen na pohled zdravější.

 • Období temna

  Nebojte, není potřeba propadat depresi. Řeč je totiž o nástupu nového trendu v manikúře. Během jara a léta jsme zažily asi jednu z nejbarevnějších a nebláznivějších vln nehtových trendů za hodně dlouhou dobu. Ruce po celém světě zářily mixem sytých i neonových barev a často i kombinací několika různých vzorů naráz. Obliba těchto funky designů byla tak enormní, že bude samozřejmě ještě nějakou chvíli doznívat. Postupem času ji ale začne nahrazovat její temnější a dekadentnější varianta.

  Do popředí se kromě černé dostanou hlavně kávové, vínové i lahvově zelené odstíny, které je možné dokonale kombinovat s masivními zlatými šperky. A pobdobně jako u rtěnek, i u laků bude velmi záležet na textuře – kromě extra lesklé aplikace bude hitem i spojení lesku s matnými konci ve stylu netradiční francouzské manikúry.

 • Krásu nezískáte jen díky produktům

  Mnoho lidí se stále domnívá, že čím více pečujicích produktů si na pleť dá, tím lépe budou vypadat. Ve skutečnosti je tomu ale naopak. Kromě pečujícího minimalismu beauty svět stále více upozorňuje také na důležitost celostnějšího přístupu, který zajistí, že nejen vaše pleť, ale třeba i vlasy budou mnohem zdravější.

  Jde logicky o hlubší provázanost beauty rad a postupů se životním stylem, stravováním, ale i celkovým pochopením fungování našich hormonů a trávení. Všechny tyto složky totiž mají přímý vliv na to, jak naše pleť vypadá. Důkladná výživa dodá tělu, vše co potřebuje nejen zvnějšku, ale hlavně zevnitř.

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy