Francouzská manikúra je zpět! Je plná barev a bude vás bavit

Zapomeňte na klasickou verzi s bílými konci. Letošnímu jaru vévodí barvy i neotřelé vzory. Která varianta manikúry si získá vaše srdce?

Je nadčasová, chic, hodí se na každou příležitost a milují ji ženy po celém světě. Paradoxem je ovšem fakt, že francouzská manikúra vůbec není francouzská. Nehty, jejichž vznik by skutečně nebylo od věci přisoudit elegantním Pařížankám či jednomu z místních salonů, mají totiž svůj původ zcela jinde.

TIP NA VIDEO: Jak si doma upravit gelové nehty?

Za vznikem stojí Jeff Pink, ředitel americké značky laků na nehty Orly, jenž v 70. letech spolupracoval s maskéry v Hollywoodu, kde dostal za úkol vymyslet natolik univerzální způsob lakování nehtů, jenž se bude hodit ke každému outfitu herečky. Pink v té době vyšel z tradice čistých a upravených nehtů, o kterých je zmínka již třeba v románu Madam Bovaryová z poloviny 19. století, a jako první zkombinoval dosud tolik nerozšířený bílý lak s neutrálními tóny.

Nehtová technika sklidila záhy velký úspěch, a to nejen v areálu filmových ateliérů. Z obchodního hlediska jí ovšem něco chybělo – poutavý název, který by dokázal oslovit lidi po celém světě. A jelikož ženy obecně milují vše, co je francouzské, z Pinkova pracovního názvu „přírodní nehtový set“ vznikla „francouzská manikúra“.

Od té doby se stala nedílnou součástí všech světových týdnů módy a milují ji také slavné ženy od Beyoncé, Kylie Jenner až po vévodkyni Kate, která francouzskou manikúru zvolila i třeba na svoji ostře sledovanou svatbu s princem Williamem.

A je to právě rok 2021, kdy se francouzská manikúra vrací opravdu ve velkém. Je ale podstatně odvážnější, hravější a barevnější. Zapomeňte proto na bílé konce a pudrové odstíny, hitem jsou letos zvířecí vzory, abstraktní obrazce, duhové vlnky i kombinace několika barev dohromady. Stále větší oblibě se těší také obrácená francouzská manikúra, kdy je proužek barvy aplikován nikoliv na konce nehtů, ale k nehtovému lůžku. Vyberou si tak milovnice nekonvenčnosti i elegance.

Inspiraci na nejnovější francouzskou manikúru najdete ve fotogalerii: