Česká kosmetika: Které lokální značky byste rozhodně měli znát?

Co vás napadne, když se řekne „made in Czech republic“ v kosmetice? Pár jmen z rukávu určitě vysypete. A my vám je teď doplníme o ta nejnovější a nejzajímavější. 

Česká kosmetika tak, jak ji známe, je záležitostí hlavně druhé poloviny minulého století. V roce 1958 byl v Praze založen Ústav lékařství a kosmetiky, kde ovšem šlo primárně o zdraví pokožky. Díky němu si však můžeme připsat prvenství, kterým je vynález make-upu. V 60. letech byl ve spolupráci tohoto ústavu a barrandovských filmových studií vytvořen krycí make-up Dermacol, který byl dokonce v roce 1969 prodán do Hollywoodu. Od té doby je značka Dermacol stálicí na českém trhu. O nějakých dvacet let předtím vznikl další pevný bod české kosmetiky, firma Indulona, a pak tu byla také značka Astrid.

Skutečný boom přišel s rozvojem podnikání po sametové revoluci. Vznikl tak například Botanicus (1992), Kosmetika Capri (1995), Ryor (1991), Nobilis Tilia (1994), Manufaktura (1991) nebo Saloos (1993). A jaká jména hýbou v současnosti světem české kosmetiky?

Článek pokračuje na další stránce >>