Kabelka mnoha možností, Mum-ray, Czechdesignshop, 820 Kč

Kabelka mnoha možností, Mum-ray, Czechdesignshop, 820 Kč Zdroj: archiv firem

Světle modrá peněženka KARL LAGERFELD, Zoot, 5299 Kč
Kabelka Morrows 3, Kuráž, 730 Kč
Kabelka Plechovka 7, Ušito, Kuráž, 750 Kč
Kabelka Love Moschino, Bibloo, 8 539 Kč
Psaníčko Just Cavalli, Bibloo, 13 899 Kč
11
Fotogalerie

Co všechno o vás prozradí kabelka? Budete se divit

Neuděláte bez ní ani ránu? Nosíte v ní celý svůj život? Vlastníte jich tolik, že byste je mohla rozdávat na potkání? To, jakou kabelku nosíte, jak ji nosíte i její barva, o vás mluví jasněji než psychologický rozbor.  Má vaše kabelka pravdu?

Vybíráte si stále stejný typ kabelky, nebo ráda experimentujete? Nosíte v kabelce jen peněženku a diář, nebo celý svůj život. Nic není jen tak. Předměty, kterými se obklopujete, mluví za vás o vás.

Na barvě záleží

Jste klasik a držíte se hnědé a černé? Hnědá a černá je typická především pro ženy, které sází na jistotu, mají rády určitý řád a nechtějí příliš experimentovat. Tyto ženy mohou působit na první pohled uzavřeně, což však nemusí být vždycky pravdou. Naopak mnohé z nich často překvapí svou přímočarostí a otevřeností.

Šedobéžová kožená peněženka s aplikací kočky KARL LAGERFELD, Zoot, 6 199 Kč
Šedobéžová kožená peněženka s aplikací kočky KARL LAGERFELD, Zoot, 6 199 Kč | Zdroj: archiv firem

Kabelky v nápadných barvách, jako je růžová, modrá, fialová nebo zelená, nosí převážně ženy, které jsou přátelské, veselé a rády se baví a ve společnosti jsou jako ryby ve vodě. Mluvit s cizími lidmi jim nedělá absolutně žádný problém.

Styl a elegance je skryta v bílé či béžové. Kabelku těchto barev nosí ženy, které se často chtějí předvést, ukázat, že »na to mají«. Jsou většinou společenské a otevřené, mají však rády jistotu a pohodlí.

Velká nebo malá

Malá kabelka svědčí o ženě praktické, která se nerada citově angažuje a nemá příliš smysl pro rodinu. Pokud si ji ale vybere úspěšný muž, získá spolehlivou a reprezentativní partnerku. Naopak velká charakterizuje aktivní a pracovitou ženu, která má široký rozhled i zájmy. Ve vztahu mívá rozhodující slovo.

Kabelce jednoduchého tvaru dává přednost žena, která se ráda obléká do klasické elegance, je praktická, ale také dost konzervativní. Má-li kabelka tvar kufříku, poukazuje na ženu chladnou, která nemá ráda úspěšnější soupeřky ani mužskou konkurenci v zaměstnání. Je sice činorodá, ale málo praktická, stále trpí pocitem nedoceněnosti. Mívá také sklony k feminismu.

Jak kabelku nosíte, je vaší řečí těla

Odborníci zabývající se řečí těla, si též všímají, jak kabelku žena nosí.

Nosíte nejraději kabelku s dlouhým popruhem a raději než křížem, si ji jen tak hodíte přes jedno rameno? Ukazujete tím ostatním, že jste šťastná, ale zároveň neopatrná. Nosíte-li kabelku na ruce jako háček snažíte se ji ukázat ostatním. Lidé vás vnímají silnou, respektují vás, ale cítí z vás nadřazenost.

Kabelku nosíte tak, že máte volné ruce? Tímto způsobem nošení kabelky prý ženy úmyslně zakrývají svoji postavu a oblečení. Navíc nepůsobí zrovna elegantně. Pokud nosíte takto kabelku právě vy, nemáte příliš velké sebevědomí a jste zakřiknutá. Zároveň dáváte najevo svůj laxní přístup.

Kabelka přes rameno s krátkým popruhem je u žen, žijících ve velkých městech, které si tímto držením svojí kabelku chrání. Jsou to zkrátka bystré, chytré ženy a opatrné ženy.

Držíte svou kabelku jako aktovku? Asi jste podnikatelka nebo se moc nezajímáte o svůj vzhled ani vzhled kabelky, dáte spíše na praktičnost.

Co to v ní proboha taháš?

Jako Francouzka

V kabelce se vám povaluje adresář spojený s diářem, do kterého se píše tužkou. V tašce nechybí vedle rtěnky také konturka na rty, bez ní přece není líčení dokonalé. Nosíte i balíček kapesníčků a praktickou věc, třeba šroubovák, kapesní nožík nebo otvírák. Umíte si totiž poradit.

Přitahujete dominantní muže, kteří ocení vaši eleganci a všimnou si, že máte nové šaty. Váš smysl pro módu oceňují i kamarádky, které si často kupují stejné věci, jaké máte vy: vidí totiž, že vám to sluší a že vás jejich kopírování nezlobí.

Jako noční motýl s malou blyštivou kabelkou

Vaše duše miluje vzrušení. Obsah vaší kabelky? Nejnovější mobil, rtěnka, která slibuje zdesateronásobit objem rtů. A pár stočených bankovek - peněženka se do téhle malé kabelky nevejde, a kromě toho by měli muži přece platit za vás, že?

Přitahujete kamarádky podobného ražení a životního stylu. Neznáte žádné televizní seriály, protože radši sama žijete ten svůj, a tak byste si s někým, kdo denně neobráží večírky, ani neměla co říct. Muži se k vám pnou jako liány a vy je svým třpytivým leskem občas lákáte do zkázy.

Podnikavá dívka s elegantní taškou

Elegantní diář v jemné barvě, která ladí s kabelkou. Propisku, mobil, který umí i nemožné a drahý pudr, jímž zakryjete nedokonalosti. Jste totiž žena, která si ví vždycky rady. Vaše taška každému prozradí: tato žena má život srovnaný.

Přitahujete úspěšné lidi. Nezáleží ale na tom, jestli mají peníze. Hledáte také jedince, od kterých se můžete něco naučit, třeba jak být šťastná nebo jak si najít víc času pro rodinu.

Ozdobená kabelka pro divokou holku

Je tolik věcí, které se dají dělat, pokud život nekazí povinnosti. V kabelce nosíte mobil s duhovým krytem, tvářenku a růžový lesk na rty, miniaturní kartáček na zuby, sponky do vlasů a talismany od přátel. Přitahujete lidi sršící optimismem, kteří se nechtějí zatěžovat přemýšlením o daních nebo vymírání velryb. Partnera si ale vyberete rozumného, který vás povede.

Pohodářka s plážovou kabelkou

Milujete slunce a léto, pošmourné dny a hluboká zamyšlení nejsou nic pro vás. Občas se vám stane, že schválně přehlédnete věc, která se vám do životní idyly nehodí. Na dně své kabelky nosíte jablko, sušenky a oblíbený časopis. Taky knihu, u které se zasmějete. Ještě tam leží nedovřená peněženka, z níž porůznu vypadávají účtenky a papírky s poznámkami.

Přitahujete kamarádky pohodářky, které rády jen tak tlachají u kávy s kouskem dortu. Jste sice poněkud praštěná a občas se domů přiřítíte s náručí květin nebo nápadem na chov koz, ale nakonec stojíte pevně nohama na zemi a neotravujete je maličkostmi.

Se sportovním batůžkem do nepohody

Zřejmě jste buď sportovkyně tělem i duší, nebo v celém svém životě dáváte přednost rozumným věcem. Od předmětů, kterými se obklopujete, čekáte, že vám budou dobře sloužit. Vaše "kabelka" obsahuje vodu, kapesníky, svačinu, zápisník a propisku. Nebo triko a tepláky na volejbal, kam míříte rovnou z práce.

Přitahujete lidi, kteří vás mají upřímně rádi. Nijak zvlášť o tom nemluví ani vás na potkání nepusinkují, ale je na ně opravdu spolehnutí. Spolehnout se totiž mohou i oni na vás.

Co všechno o vás prozradí kabelka? Budete se divit

Kabelka mnoha možností, Mum-ray, Czechdesignshop, 820 Kč
Kabelka mnoha možností, Mum-ray, Czechdesignshop, 820 Kč | Zdroj: archiv firem
Světle modrá peněženka KARL LAGERFELD, Zoot, 5299 Kč
Světle modrá peněženka KARL LAGERFELD, Zoot, 5299 Kč | Zdroj: archiv firem
Kabelka Morrows 3, Kuráž, 730 Kč
Kabelka Morrows 3, Kuráž, 730 Kč | Zdroj: archiv firem
Kabelka Plechovka 7, Ušito, Kuráž, 750 Kč
Kabelka Plechovka 7, Ušito, Kuráž, 750 Kč | Zdroj: archiv firem
Kabelka Love Moschino, Bibloo, 8 539 Kč
Kabelka Love Moschino, Bibloo, 8 539 Kč | Zdroj: archiv firem
Psaníčko Just Cavalli, Bibloo, 13 899 Kč
Psaníčko Just Cavalli, Bibloo, 13 899 Kč | Zdroj: archiv firem
Psaníčko Sinfonia, Furla, Bibloo, 8 199 Kč
Psaníčko Sinfonia, Furla, Bibloo, 8 199 Kč | Zdroj: archiv firem
Psaníčko černé Bačuta, Kuráž, 1820 Kč
Psaníčko černé Bačuta, Kuráž, 1820 Kč | Zdroj: archiv firem
Šedobéžová kožená peněženka s aplikací kočky KARL LAGERFELD, Zoot, 6 199 Kč
Šedobéžová kožená peněženka s aplikací kočky KARL LAGERFELD, Zoot, 6 199 Kč | Zdroj: archiv firem
Moje kabelka
Moje kabelka | Zdroj: shutterstock.com
Psaníčko na denní nošení, Mum-ray, Czechdesignshop, 650 Kč
Psaníčko na denní nošení, Mum-ray, Czechdesignshop, 650 Kč | Zdroj: archiv firem