Nohy vám opticky zeštíhlí podpatky. Ideální volbou je béžová.

Nohy vám opticky zeštíhlí podpatky. Ideální volbou je béžová. Zdroj: Shutterstock

Vybírejte střih oblečení tak, aby vznikl dojem vosího pasu.
Černá barva a tmavé odstíny leccos skryjí. Vybírejte raději kousky oblečení bez potisku. Barvy si dopřejte na oblečení, které zdůrazní vaše přednosti.
3
Fotogalerie

Naučte se tajné triky vizážistek. Budete sexy a štíhlejší

Jak se obléknout tak, abyste zamaskovala nedostatky a vyzdvihla přednosti? Zeptali jsme se na optické triky stylistky Ireny Vokrojové.

Hlavní chybou silnějších žen je podle stylistky neznalost typologie a správné velikosti postavy.

"Pak se schovávají buď do beztvarého oblečení o dvě velikosti větší, nebo si naopak natahují příliš obtažené svršky, ze kterých nekoukají přednosti, ale nedostatky," vysvětluje Irena Vokrojová.

Přitom stačí znát 3 jednoduché triky, které ihned promění obyčejnou postavu v opticky štíhlejší:

1. Obujte podpatky. Stačí postavu vyvýšit o pár centimetrů, to ji opticky protáhne a zúží.

2. Používejte tmavé barvy oblečení na partie, které chcete potlačit. Černá v tomto případě funguje nejlépe, protože opticky zužuje. Zbytek outfitu může být barevný.

3. Snažte se docílit postavy ve tvaru přesýpacích hodin. Oblékejte se tak, aby vaše postava byla zhruba stejně široká v ramenou a v bocích. A vždycky zvýrazněte pas.

Optické triky na jednotlivé partie těla:

… máte silnější paže Zapomeňte na odhalená ramena a špagetová ramínka. Skvělou službu vám naopak udělají tříčtvrteční rukávy, zakončené u lokte nebo v půlce předloktí.

… máte silnější pas Větší bříško skvěle schová empírový střih, který nasimuluje pas do vyššího, útlejšího místa. Geniálně fungují také zavinovací šaty. Naopak zapomeňte na veškeré nápisy, potisky a grafické vzory.

… máte silnější boky Použijte tmavou barvu. U nohavic nejlépe funguje bokový střih kalhot. Mrkváče nebo typ „mum“ boky a pozadí naopak zvětší. Skvělou službu vám udělá také zvonová sukně, která schová pozadí a vyzdvihne pas. Akorát pozor na plisované sukně, které naopak rozšiřují.

… máte silná stehna I těm lichotí tmavá barva. Zapomeňte na veškeré potisky, šisování a pořizujte si kalhoty s co nejmenším počtem kapes, které opticky rozšiřují.

Článek připravil časopis Dieta.

Doporučujeme

Načíst další články