...

... Zdroj: istock.com

5 kosmetických triků, které vás zachrání v nouzi

Znáte to, občas se někam vydáte, ať už na výlet, na služební cestu nebo třeba jen na víkend za příbuznými, a během balení se prostě stane, že například něco "nezbytně důležitého" z vaší kosmetické taštičky zapomenete doma. Máme pro vás 5 jednoduchých beauty triků, které vás zachrání v každé situaci. Spolehněte se. 

Problém č. 1: Mastné vlasy

Začínají se vám mastit vlasy, ale na zdlouhavé mytí nemáte zrovna čas? Pokud váš suchý šampon zůstal pěkně v teple domova, nezoufejte. Místo něj použijte pudr na obličej, naneste štědrou vrstvu na štětec a vklepejte do mastných kořínků. Pudr mastnotu vstřebá a vy můžete otravné mytí vlasů s klidem přesunout.

Pokračování 2 / 5

Problém č. 2: Vaše kosmetická taštička obsahuje asi 3 produkty

...
... | Zdroj: istock.com

Jste pozvaná na večeři, kterou jste během balení rozhodně neplánovala, a máte s sebou akorát řasenku a rtěnku? I s nimi se dá vykouzlit dokonalá tvář. Barvu z řasenky naneste na tyčinku do uší a vytvořte si lehce rozmazané linky. Nanášejte těsně k linii řas a čistou tyčinkou rozetřete do ztracena. Sexy pohled zaručen. Rtěnku použijte místo tvářenky – naneste ji na prsty a jemně vklepávejte do tváří.

Pokračování 3 / 5

Problém č. 3: Návrat do puberty

...
... | Zdroj: istock.com

Už vám dávno bylo 13, a stejně se sem tam objeví pupínky, obzvlášť když je nejméně potřebujete a nemáte na ně žádné zázračné lahvičky a mastičky? Naneste na pupínek přes noc trochu zubní pasty – ta ho vysuší a ráno bude méně viditelný.

Pokračování 4 / 5

Problém č. 4: Probudily jste se s úplně oteklým obličejem

...
... | Zdroj: istock.com

Změna prostředí, jiná voda, ponocování, to všechno může vyvolat nepříjemně nateklý obličej. Poproste paní domácí nebo hotelovou službu o dva pytlíčky zeleného čaje a pořádně je namočte v ledové vodě. Přikládejte je na oteklá místa – kombinace antioxidantů a studené vody otoky zmírní a dříve vrátí vaše tváře do normálního stavu.

Pokračování 5 / 5

Problém č. 5: Zapomněly jste lak na vlasy

...
... | Zdroj: istock.com

A ty si teď žijí svým životem, elektrizují a poletují všude možně. Budete potřebovat hřeben a papírový ubrousek. Ten na hřeben navlečte (propíchejte jím štětinky hřebenu) a učesejte se. Vlasy přestanou lítat a statická elektřina zmizí. Pro ještě lepší efekt si nakrémujte ruce a prsty vlasy prohrábněte do požadovaného tvaru. Osvědčený trik a naše poslední záchrana obzvlášť v zimních měsících.