.

.

Průvodce KVIFF: Kam vyrazit ve Varech na dobrý oběd a výběrovou kávu?

Karlovarský festival startuje už za pár desítek hodin! Pokud se tam chystáte, určitě vás zajímá nejen program, ale třeba i to, kam si ve městě dojít na dobrou snídani, oběd, kávu nebo dortík. Obešli jsme doporučované a oblíbené podniky a vybrali z nich ty, které opravdu stojí za návštěvu.

Lékárna by City Roasters

Lékárna patří k nejznámějších podnikům ve Varech, svoji pověst si ale rozhodně zaslouží. Vynikající výběrová káva, zdravé barevné bowls, ale i skvělé snídaně nebo dortíky v moderním interiéru s přátelským personálem si rozhodně říkají o návštěvu během dlouhého dne nebo na pomalý víkendový brunch.

TIP NA VIDEO: Po dobu festivalu se můžete osvěžit a občerstvit i přímo v hotelu Thermal. Znáte jeho historii?

Video placeholde

Kro Kolonáda

V Praze je slavné kuřecí kombo a domácí kimči ze slavného vinohradského Kro Kitchen kultem. Po pobočce v Karlíně a chystané pekárně ve Vršovicích se ale od 30. června slavný Kro tým rozšiřuje i do Karlových Varů – ale pouze po dobu festivalu! V centru města je potkáte hned na dvou místech – zatímco na jednom ochutnáte kávu, pečivo a sladkosti, druhá pobočka bude patřit slavným masovým a vegetariánským kombům a burgerům. Zároveň vás zde budou čekat vína z Alma Wines, pivo z Vinohradského pivovaru a drinky od mistra barmana Pavla Sochora, kterého můžete znát z Kro bistro & bar v Karlíně.

Bagel Lounge

Máte chuť na pořádný oběd? Síť kaváren Bagel Lounge má pobočku i v Karlových Varech. Dvanáct druhů domácích plněných bagelů vás dokonale zasytí a zvládnete to tady i s dezertem a voňavou kávou. Chcete-li něco lehčího, dělají tady i výborné saláty.

Krcálek

Na sladkou nebo slanou svačinu, vynikající kávu nebo třeba sklenku prosseca ve Varech zajděte do pražírny a espresso baru Krcálek. Maximálně platí jejich heslo I na malém místě můžete zažít velké věci.

Špunt & Knoflík

Když přijedete do Varů a zeptáte se, kam na jídlo, 9 z 10 foodies vám doporučí Špunt & Knoflík. Dáte si tady hovězí i kuřecí burgery, steaky, ale třeba i wrapy nebo quesadilly za ceny srovnatelné s dobrou pražskou burgrárnou. K tomu pivo, bio limonádu nebo něco ostřejšího na zapití – v menu najdete velký výběr rumů, whiskey a bourbonů.

Pizzeria 480° Napoletana

Pizza může vypadat různě – od mastného plátku z hladového okna až po luxusní gastro záležitost. Ve Varech si v Pizzerii 480° Napoletana dáte pizzu z toho druhého pólu spektra. Dělají tu pravou neapolskou, kterou pečou v peci rozpálené na 480 stupňů. Chutná a osvěžující záležitost.

Just Cake

Sladká tečka nebo odměna za spoustu absolvovaných filmových projekcí a besed. V kavárně Just Cake dělají dorty a zákusky, které lahodí nejen na jazyku, ale i na pohled. K tomu se osvěžíte ledovou kávou nebo domácí limonádou a je vymalováno!

Restaurace La Hospoda

Karlovarský festival není jen o filmech, besedách a korzování po kolonádách. Je to akce, která přeje večírkům, na něž je potřeba pořádný základ. Zajistěte si ho návštěvou restaurace La Hospoda, která nabízí českou kuchyni a k tomu vychlazenou profesionálně ošetřenou plzeň.

Republica Coffee

Na závěr ještě něco pro kafaře: Republica Coffee měla dříve pobočku v Praze na Letné, dnes jejich kavárnu najdete právě ve Varech. Výběrovou kávu si můžete vychutnat na příjemné zahrádce, ze které můžete pozorovat okolní festivalový ruch.