Tuk na břiše a jak se ho zbavit: Laserem, chladem a jde to i bez bolesti?

Už nějakou dobu přemýšlíte o radikálnějším způsobu, jak zhubnout, ale nevíte, pro jaký typ liposukce se rozhodnout? Není divu, kromě té biologické je jich v nabídce spousta. Pomůžeme vám se zorientovat.

Tumescentní liposukce

Jde o chirurgický zákrok určený těm, kteří chtějí redukovat váhu o pět až patnáct kilogramů. Nejčastěji modelovanými partiemi jsou oblasti břicha, hýždí, stehen a podbradku. U mužů pak také například prsa, paže či lýtka. Jak to probíhá? Přibližně hodinu před zákrokem je daná oblast napuštěna tumescenčním roztokem, který obsahuje fyziologický roztok, lokální anestetikum a adrenalin. To zajistí lokální znecitlivění, takže zákrok samotný je zcela bezbolestný.

Také snižuje krvácivost v době zákroku a usnadňuje odsávání tukových buněk. Množství tumescenčního roztoku, který je do těla napuštěn, je přibližně dvojnásobné oproti množství odebraného tuku. Během jednoho zákroku lze odsát maximálně čtyři litry tuku. Ten se odsává pomocí tenkých kanyl, které se vsunou pod kůži malými otvory o několika milimetrech, jež se pak samy zahojí. Liposukce trvá zhruba hodinu až dvě, nějakou dobu ale ještě trvá, než začne působit lokální anestezie.

Kde: Klinika YES VISAGE, www.yesvisage.cz

Za kolik: cena od 19 900 Kč

Radiofrekvenční liposukce bodytite

Je oblíbená díky tomu, že umí vyhladit a vypnout kůži i nad oblastí, z níž jemné kanyly odsávají tuk. Do kůže jsou zavedeny malým pětimilimetrovým vpichem. Zároveň na ni působí elektrody, mezi kterými prochází radiofrekvenční proud způsobující lipolýzu – rozklad tuku. Tato liposukce probíhá v místní nebo celkové anestezii podle rozsahu ošetřovaných oblastí. Po operaci je třeba zůstat jednu noc na klinice, následuje zhruba týdenní klidový domácí režim. Po dobu šesti týdnů je nutné nosit elastické návleky a po uplynutí této doby se můžete vrátit k běžnému životu.

Kde: Asklepion, www.asklepion.cz

Za kolik: 27 600 Kč/ břicho

Laserová liposukce

Odstranit tuk a také zpevnit kůži v ošetřované oblasti umí i laserová liposukce. Je účinná na větší partie, jako jsou břicho nebo stehna, ale také na menší, například podbradek či paže. Zákrok je velmi šetrný, protože laserové vlákno prostupuje do kůže mikrokanylou, dovede zacílit výhradně na tukové buňky a nepoškodí tak nervová zakončení a cévy. Provádí se v lokální anestezii, takže je laserová liposukce bezbolestná, jen napouštění lokální anestezie může být trochu nepříjemné. Zmíněné zpevnění je pak dáno tím, že zásluhou laserového vlákna se kůže ihned po zákroku sama vtáhne a přirozeně se přihojí v podkoží. Nezůstává tedy povolená a ochablá.

Kde: Medicom Clinic, www.medicomclinic.cz

Za kolik: 45 000 Kč/ břicho

Liposukce Vanquish

Největší výhodou je jednoznačně to, že je zcela bezbolestná. Nevýhodou pak může být to, že je určená jen pro oblast břicha a problémové partie okolo něj. Redukce podkožního tuku probíhá pomocí přístroje Vanquish™ který dokáže přímo cílit na problémové partie. Přístroj vypadá jako jakási deska ze tří částí, kterou vám na klinice přiloží na tělo. Střední část tedy působí na břicho, dvě krajní části „objímají“ boky. Revoluční metodu bezbolestné liposukce bříška schválil i americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv, takže je zcela bezpečná. Její účinnost pak potvrdila dokonce i studie, kterou provedlo České vysoké učení technické.

Kde: Petra Clinic, www.petraclinic.cz

Za kolik: 10 000 Kč/ břicho

Kavitační liposukce

Kavitace je jedna z nejnovějších metod bezbolestné neinvazivní liposukce a je prováděná ultrazvukem. Dokáže odbourat kila i zbavit kůži celulitidy. Funguje tak, že ultrazvukové vlny působí na oblast tukových buněk, které vytvářejí takzvané kavity (bubliny). Vnější tlak způsobí, že tukové buňky prasknou a vyplaví se z nich tuk a voda. Ty jsou následně odvedeny lymfatickým systémem do krevního oběhu a vyloučeny z těla. Celý zákrok trvá jen půl až tři čtvrtě hodiny a je třeba ho alespoň čtyřikrát zopakovat. Netvoří se modřiny a lze ho použít na jakoukoli část těla.

Kde: Laser Plastic, www.laserplastic.cz

Za kolik: 950 Kč/ ošetření

Kryolipolýza

Dalším neinvazivním způsobem, jak se zbavit podkožního tuku, je zmrazit ho. Přesně tak funguje kryolipolýza. Největší výhodou cíleného mražení buněk je rychlost – ošetření jedné partie trvá zhruba hodinu a poté není potřeba žádné omezení ani rekonvalescence. Zákrok cílí přímo jen na tuk, takže se nemusíte bát žádných omrzlin ani dalších nepříjemností. Chrání vás před nimi gelová membrána a přístroj je také náležitě nastaven. Viditelný efekt nastává bezprostředně po ošetření, v příštích týdnech a měsících však ještě kryolipolýza pracuje, definitivní výsledek proto uvidíte zhruba za tři měsíce. Tukové buňky jsou přitom odstraněny navždy.

Kde: Mediestetik, www.mediest.cz

Za kolik: 8900 Kč/ břicho

Článek vyšel v časopise Dieta. V aktuálním čísle vás čeká rozhovor s Veronikou Arichtevou a spousta další inspirace.

Kupte si zářijové číslo přes sms:

Pošlete SMS na číslo 902 11 ve tvaru:

DIETA1809W mezera JMÉNO mezera PŘÍJMENÍ mezera ADRESA mezera MĚSTO mezera PSČ

Příklad: DIETA1809W Jan Novak Prubezna 233 Olomouc 77900 Cena každé přijaté SMS je 50 Kč vč. DPH (zahrnuje poštovné i balné). Provozuje Czech News Center, a. s., infolinka 296 363 199 ve všední dny 8–16 hod., [email protected], www.platmobilem.cz.