Postava typu hruška: Omezte tuky a kila půjdou dolů

24. ledna 2018
Postava typu hruška: Omezte tuky a kila půjdou dolů
• Foto: iStock.com

Trápí vás tukové zásoby v oblasti boků, pozadí a stehen, zatímco horní část těla máte relativně štíhlou? Víme, co za to může!

Válka proti tuku

Klíčem k hubnutí je snížení příjmu „nezdravých“ tuků, mezi které patří především ztužené tuky nacházející se například ve smažených jídlech či sušenkách. Z nich si totiž organismus vytváří tukové zásoby velmi lehce, zatímco skladování přijatých sacharidů a bílkovin stojí tělo víc vydané energie. „Hrušky“ by se měly soustředit na celozrnné pečivo, luštěniny, kuřecí a rybí maso.

Posilovací kúra

Bez cvičení to bohužel nepůjde. Oblé boky zeštíhlíte hlavně díky aerobním aktivitám, při kterých trénujete spodní část těla – jako je například běh nebo jízda na kole. Naordinujte si je třikrát týdně po dobu nejméně třiceti minut a dvakrát je doplňte posilovacím cvičením. V posilovně se zaměřte hlavně na horní část těla. Vyvážíte tak hruškovitý tvar těla s „těžkým spodkem“.

Jídelníček pro hrušku

Snídaně 1 balíček ovesné kaše, 1 střední banán, 1 šálek džusu

Svačina  6 pšeničných krekrů, mozzarella

Oběd  Sendvič ze dvou krajíčků celozrnného chleba se lžičkou light majonézy, 1 plátek rostbífu, 1 plátek nízkotučného sýra, listový salát a rajče (nebo 5 baby karotek; 10 celerových paliček; 1 šálek hroznového vína )

Svačina  1 šálek bílého jogurtu, 1 jablko

Večeře  Vykostěná grilovaná kuřecí prsa s omáčkou s 1 šálkem černých fazolí a 1 šálkem čerstvých krájených rajčat (nebo 1 šálek zelených salátů a 2 lžíce strouhaného nízkotučného sýra se lžící nízkotučného dresinku; 1 šálek zelených fazolek vařených v páře; 1 celozrnný rohlík)

Dezert – 1 čokoládový pudink bez cukru

750 kcal ze sacharidů, 370 kcal z bílkovin, 370 kcal z tuku

Článek vyšel v novém speciálu časopisu Dieta, který je věnován tvarování sexy pozadí. Nejlepší tipy, cviky, jídelníček a další najdete na 178 nového speciálu Sexy zadek. K dostání na stáncích právě teď!

Jdi na homepageZpět na začátek

Jak zhubnout

Jak zhubnout – vše, co potřebujete pro zdravé a krásné tělo

Které místo Za jaký čas Kolik kg Jakým způsobem

Ty nejlepší tipy a triky na zhubnutí připravené ve spolupráci s odborníky. Spousta praktických rad a návodů. S námi to dokážete!

Jak zhubnout 5 kg, 8 kg, 10 kg, 20 kg. Jak zhubnout boky, zadek a paže. Jak na ploché břicho. Hubnutí po porodu. Atkinsonova dieta. Keto dieta. Jak zhubnout bez pohybu.