Hubneme do plavek: Právě začínáme! | Ženy.cz
 


Hubneme do plavek: Právě začínáme!

4. dubna 2018
Hubneme do plavek: Právě začínáme!
• Foto:Shutterstock

Letos už potřinácté vyhlásil časopis Dieta soutěž Hubneme do plavek. Sledujte s námi tři ženy, které chtějí s podporou odborníků, výživového poradce Petra Havlíčka a osobního trenéra Víta Živného, udělat pořádný restart svého života.

Časopis Dieta si nehraje na shozená kila, ale spíše se snaží své čtenáře navést na cestu zdravého životního stylu. A stejná je i soutěž Hubneme do plavek. Svědčí o tom i zájem přihlášených.

Letos se jich na castingu, který se konal v rámci festivalu zdravého životního stylu Restart s Dietou, sešlo více než 500. Do semifinále a k rozhovorům s odbornou porotou pak postoupilo 30 semifinalistek, z nichž byly vybrány tři, které s Dietou absolvují několikaměsíční cestu za svým vysněným cílem, a tím je restart jejich života a shození nějakých těch kil.

...

Daniela, Libuše a Šárka za sebou mají první focení a také odborné konzultace a vyšetření v Centru Petra Havlíčka. Focení probíhalo pod taktovkou skvělé fotografky Lucie Robinson v outfitech F&F, a přestože dámy nejsou žádné modelky, užívaly si ho po celý den s dobrou náladou. Neustále sršely vtipem, nedaly najevo únavu, a když náhodou ubývala energie, vytáhly z tašek předem připravené krabičky s jídlem. A i když ještě své jídelníčky neměly, snažily se navařit si zdravě.

Plány na míru

Dalším krokem pak byly odborné konzultace a měření s odborníky, výživovým poradcem Petrem Havlíčkem a trenérem Vítem Živným. Oba odborníci si teď dámy už důkladněji proklepli. Snažili se v rámci rozhovoru zjistit o našich soutěžících co možná nejvíc, aby jim mohli sestavit na míru ušité výživové a tréninkové plány. Oba se také shodli, že úplně jednoduché to nebude.

Na měření i focení si stejně jako na casting odskočila s kočárkem šéfredaktorka Diety Petra Lamschová, která vše zpovzdálí sleduje. Možná se jí nějaké rady obou pánů budou hodit, až bude hubnout po porodu. Ostatně hubnutí po porodu se u našich dam skloňovalo ve všech pádech. Jedna z nich totiž nabrala třicet kilo a dala si závazek, že za tři roky mateřské je chce shodit.

On-line cvičení

A jak takové konzultace a odborná vyšetření probíhají? S trenérem se dámy zaměřily na své pohybové schopnosti, zdravotní stav a největší problémy. Ale nešlo pouze o rozhovor, ale také o konkrétní zjištění jejich pohybových možností. Přece jen se s trenérem nebudou vídat každý den. Dostanou totiž na míru ušité pohybové plány on-line a budou si moct cvičit hezky pohodlně doma.

Rozcvičky samozřejmě doplní také o správné kardio, aby nejen formovaly svou postavu, ale také spalovaly tuk. A hlídat si budou muset i svou tepovou frekvenci, aby šla dolů kila a hlavně tuk, nikoli svaly.

Osobní jídelníček

Další součástí byly pohovory s Petrem Havlíčkem, který řeší nejen stravování dam, ale také psychiku, celkové rozpoložení a domácí zázemí. Ono je totiž důležité zaměřit se kromě jídelníčku také na odpočinek, spánek a domácí pohodu. A jídlo je jen jedna část skládačky.

Aby ale dámy mohly dostat svůj jídelní plán, bylo třeba kromě rozhovoru se známým odborníkem ještě několik vyšetření. Konkrétně pak: › měření tělesné skladby přístrojem Bodystat › měření klidového metabolismu přístrojem Cortex › měření variability srdeční frekvence přístrojem VariaCardio › sportovní zátěžový test. Kromě toho si celý týden musely zapisovat svůj jídelníček a také přinést základní krevní testy.

A jak to bude dál?

Do konce března dostanou všechny tři soutěžící své osobní plány a mohou se pustit s chutí a radostí do změny. Každý měsíc se s nimi budeme scházet na našich soustředěních, abychom je něco nového naučili, ale také abychom zjistili, jak se jim daří. A pro vás, kteří jste se do finále nedostali, máme dobrou zprávu. Každý měsíc vám přineseme ukázky jídelníčku, receptů a cvičení, ale také články s danou problematikou, abyste se případně do změny mohli pustit společně s našimi soutěžícími.

Jak vypadají naše finalistky a jaké jsou jejich příběhy? Která chce hubnout po porodu a která bude shazovat nejvíce kil? Zítra uvidíte první příběh, a sice Danielin. Sledujte náš web!

Autor: redakce Dieta,redakce Dieta
Jdi na homepage Zpět na začátek

Jak zhubnout

Partie Za jaký čas Kolik kg Jakým způsobem Jak zhubnout za týden Jak zhubnout za měsíc Břicho Zadek Stehna Boky Nohy Paže

V našem speciálu najdete vše, ať potřebujete zhubnout 5 kg, 8 kg, 10 kg nebo 20 kg. Všechny tipy jsou připravené ve spolupráci s odborníky. Víme, jak na ploché břicho, známe nejlepší cviky na zadek a stehna. Hubněte běháním, chůzí, plaváním, sexem nebo bez cvičení. Speciální tipy jak zhubnout po porodu. Komu pomůže Atkinsonova dieta, keto dieta, Dukanova dieta, pětifaktorová dieta a jaká jsou jejich úskalí? Jak na celulitidu, zdravý jídelníček a další tipy. Vypočítejte si své BMI. S námi zhubnete zdravě a napořád!