...

... Zdroj: Lucie Robinson

Libuše: Nejvíc mě baví ten pocit po cvičení. Jak pokračuje v hubnutí?

„Vždy jsem se hýbala a pohyb byl součástí mého života, ale teď můžu říct, že se z něj stala droga. Díky Vítkovi jsem se naučila správně cvičit, a o to víc mě to baví. Nejvíc ten pocit těsně po cvičení. Mé endorfiny se vyplavují ostošest a já mám radost, že jsem to opět zvládla. Snažím se cvičit každý den ráno. Mám pak totiž celý den plno energie a dobrou náladu,“ vypráví na úvod Libuše.

„Aktuálně cvičím 5x týdně nebo vlastně 7x. Každý den mám ranní 10minutovku na rozproudění metabolismu a pět dní v týdnu mám následně řízené cvičení. Dva dny cvičím podle Fitjoy.cz a k tomu 30 minut na elipticalu. Jeden den je cvičení podle Fitjoy a hodina elipticalu, pak mám den, kdy jsem jen hodinu na elipticalu, a mám taky den, kdy pouze cvičím podle „papíru“ od Vítka.

Všechno je hlídané a i zátěž na elipticalu si upravuji podle tepové frekvence, aby byl trénink co nejefektivnější. Z vlastního zájmu jsem si ještě přidala každodenní chůzi do a ze školky, což je krásných dalších 6 km,“ popisuje se smíchem svůj pohybový plán.

A jak se Libuše cítí po prvních dvou měsících?

„Cítím se skvěle, váhové úbytky nejsou nijak extrémní, zato centimetry mizí každým dnem. Je to neuvěřitelné, jak rychle se tělo dokáže měnit, když má vše, co potřebuje. Cítím se výborně, mám spoustu energie a s chutí jedu dál. Jsem sama zvědavá, co se dá za tři měsíce dokázat.

Ale abych nebyla jen pozitivní, tak musím přiznat, že minulý týden jsem měla krizi. Všechno mě bolelo, byla jsem unavená a musela se do cvičení nutit. Nakonec z toho byla běžná jarní viróza, tak jsem si pár dní odpočinula a teď jsem opět plná energie,“ uzavírá.

Jak to vidí Vít Živný:

"U Libuše byla zásadní překážka v technice základních cviků. Sama již před zahájením programu pilně cvičila, ale tak trochu plavala v technikách, co kde zapojit a jak přesně se pohybovat. Hodně jsme zapracovali na rozložení váhy na celých chodidlech, z toho jsme přešli do hlubokého dřepu. V něm dostala Libuše domácí úkol, aby pomocí této pozice rozpohybovala dostatečně hlezenní klouby a kyčle, a zvládla tak rovnoměrně rozložit váhu svého těla. To se jí velmi rychle podařilo a na dalším setkání jsme si ujasnili správnou aktivaci břišních svalů. Velmi dobře zvládá zadané cvičení a jako důležitý aerobní doplněk jsme přidali pravidelné pohybové tréninky na eliptickém trenažéru."

Doporučené cviky:

1) Diagonály – zdvih na protilehlou nohu, 15 opakování na každou nohu

2) Rotace v planku pod tělo a zdvih ke stropu, 15 opakování na každou stranu

3) Pánevní most – zdvih pánve z jedné nohy, 15 opakování

Jak to vidí Libuše

Co bych chtěla v plánu změnit?

„Spíš bych chtěla zakázat cviky ve vzporu. Jak já je nenávidím. Ale zároveň je to přesně to, co zabírá na mé problémové bříško, a tak se vždycky zatnu a jedu.“ (smích)

Co mě baví?

„Nejvíc mě baví ten pocit těsně po cvičení. Mé endorfiny se vyplavují ostošest a já mám radost, že jsem to opět zvládla. Snažím se cvičit každý den ráno. Mám pak totiž celý den plno energie a dobrou náladu. A to je super.“

Kde beru motivaci?

„To světlo na konci tunelu je pro mě krásné a pevné bříško. Vždy když mám nutkání si říct, že dnes teda opravdu NE, tak se podívám na své rýsující se bříško a hned na všechny nápady s necvičením zapomenu.“

Libuše Dvořáková Věk: 32 let Výška: 181 cm Váha: 89 kg Zaměstnání: rodičovská dovolená, předtím manažerka logistiky