S chutí na sex je to stejné jako s chutí na sladké. Někdo ji má a někdo ne. Někdo chce mlsat každý den, jinému stačí dát si kostičku čokolády jednou za měsíc.
"Sex dvakrát týdne? To ani náhodou!", řekla nedávno má kamarádka svému partnerovi, který navrhl, že by se měli milovat častěji. Ne že by svého muže nemilovala, nebo ho dokonce plánovala opustit. Jen zkrátka nemá takový apetit jako on. Samozřejmě že když spolu začali chodit, vrhali se po sobě se stejnou vášní, ale po deseti letech manželství její touha někam vyprchala.
Podobná situace už určitě nastala ve více ložnicích. On chce, ona ne (nebo naopak). „Když mají partneři rozdílnou chuť na sex, jeden chce víc a druhý méně, je to zpravidla velmi frustrující,“ potvrzuje učitelka v oblasti partnerských vztahů a tantry Denisa Palečková.
Kdo se chce milovat méně, cítí se pod tlakem a často vymýšlí různé výmluvy jako: „Bolí mě hlava.“ „Jsem unavená z práce.“ U mužů se navíc přidává obava: „Co když se mi nepostaví…“ Druhý partner cítí odmítnutí, a to často podrývá pocit vlastní hodnoty.
Ženy pak trápí otázky typu: „Nelíbím se mu už?“„Nejsem dost atraktivní?“ „Zestárla jsem?“ nebo „Má nějakou jinou?“ Muži si zase nevědí rady se sexuálním přetlakem. „Navíc je pro ně obtížné dlouhodobě cítit lásku k partnerce, která odmítá tělesný kontakt a spojení,“ dodává Denisa Palečková.