Náplast na odloženou svatbu: 12 nádherných bílých šatů (nejen) pro nevěsty

Letošní rok udělal čáru přes rozpočet každému, velmi bolestivé je to ale pro ty, kdo měli mít na jaře svatbu. Ta se v lepším případě musí přesunout na léto nebo raději na podzim, v horším odložit až na příští rok. 

Jestli patříte k letošním nevěstám, které trápí překažená nebo nejistá svatba, nejste v tom sama. Jen ze známých osobností musí letos na vysněnou veselku zapomenout třeba zpěvačka Katy Perry, herečka Emma Stone nebo princezna Beatrice, která si má 29. května brát multimiliardáře Edoarda Mapelliho Mozziho – obřad se měl konat v kapli St. James's Palace, kde se vdávala i královna Victoria, a následná party pak v zahradách Buckinghamského paláce.

Jenže britská opatření proti koronaviru všechny velkolepé plány zazdila. Svatby se konat mohou, ale pouze v pěti lidech. Princezna Beatrice, která už svůj velký den jednou musela odložil kvůli sexuálnímu skandálu svého otce, prince Andrewa, tak nyní bude mít tu nejmenší svatbu v historii královské rodiny.

Ale zpět k šatům. Patříte-li mezi dotčené nevěsty, jistě jste měla v plánu pořídit si i druhé svatební šaty, v našich končinách zvané lidově „popůlnočky“. A právě teď se, koronaviru navzdory, v kolekcích vyrojily opravdu nádherné kousky. Starosvětsky romantické, s lehounkou krajkou i balonovými rukávy, inspirované střihy 40. let i stylem čím dál populárnější dánské návrhářky Cecilie Bahnsen.

I když se svatba neuskuteční v plánovaný termín, tyhle šaty si můžete schovat na druhý pokus. Anebo je, pokud už nechcete déle čekat, můžete využít pro intimní obřad ve čtyřech a za rok si dopřát svatbu se vší parádou. Další možnost, a ta vůbec není špatná, je jít v nich po uvolnění karantény na rande se svým vyvoleným. Což platí nejen pro letošní nevěsty.

Kde koupíte krásné romantické šaty (nejen) na svatební party? Podívejte se do fotogalerie.

Plánujete svatbu? V našem speciálu najdete praktické rady a přehledný harmonogram příprav pro svatbu v ČR i v zahraničí, v kostele i v lese. Prozradíme, co při obřadu musí zaznít, pomůžeme vybrat nejkrásnější šaty, nejlepší dort a tradiční koláčky. Přidáme tipy pro výběr svatebních oznámení, dekorací, které zajistí atmosféru nebo poradíme, jak zabavit hosty. Nechybí trendy a inspirace ze světových přehlídek a veletrhů. Chcete dokonalou svatbu? S námi to zvládnete!