.

.

Buď fit s Dietou: Tři ženy proměnily svůj život. Jak jsou spokojené s výsledky?

Před deseti měsíci v lednu se viděly poprvé a každá z nich přišla s osobním příběhem a motivací se sebou něco dělat. Nejenže zvládly projít celoročním projektem Buď fit s Dietou, ale splnily si své sny, zhubly, změnily životní styl a navázaly přátelství. Nicole, Táňa a Maruška sice nejsou veřejně známé osobnosti, ale i přesto vám budou velkou inspirací. Jsou totiž jedny z nás a společně to dokázaly!

Co přesně vás motivovalo přihlásit se do celoročního projektu Buď fit s Dietou?

Nicole: Já si myslím, že mluvím za všechny z nás, když řeknu, že nás už asi nebavilo točit se věčně v kruhu diet, přibírání a hubnutí. Všechny jsme tak nějak byly nespokojené samy se sebou a už nás to nebavilo, proto jsme se přihlásily a chtěly s tím konečně něco udělat.

Zdroj: Profimedia
Zdroj: Profimedia | Zdroj: Anna Kovačič

Kdybyste se teď podívaly úplně na začátek, co jste dělaly špatně? Co už teď víte, že v životě takhle dělat nebudete? 

Maruška: U mě musela nastat úplně radikální změna. Já jsem se točila v tom, že jsem měla opravdu hodně kilo, a když se mi podařilo zhubnout třeba 10 kg, tak jsem byla šťastná a pak se zas vrátila k některým zlozvykům. Nastal jojo efekt, takže to byl pořád takový začarovaný kruh. 

Nicole: Já už se nechci zapomenout hýbat a najet do takového toho kola: 3 měsíce hubnout a sportovat, pak z toho zas vypadnout a pořád dokola. Když chce člověk opravdu změnu, tak do toho musí jít napořád a tím, že tenhle projekt byl na dlouho (už je to nějakých 9 měsíců), tak to pomohlo.

Když jsme vás při castingu vybírali, tak jsme samozřejmě věděly, že do projektu potřebujeme někoho, kdo s námi vydrží po celý rok. A vy jste to opravdu dokázaly! Navíc pořád pokračujete a je to s každým dalším měsícem, kdy se nevidíme, obrovsky znát. Co vám dala spolupráce s výživovými poradci z The 1:1 Diet by Cambridge Weightplan, kteří se o vás po celou dobu starali?

Táňa: Rozhodně pravidelný režim. Ta kontrola pro mě byla asi nejvíc a opravdu, když jsem si nevěřila nebo nevěděla s něčím rady, tak nebyl problém kdykoli zavolat, napsat ráno nebo večer, vždycky nám poradili a vždycky to mělo nějaký výsledek. 

Nicole: Myslím, že výživové poradce ještě dlouho mít budeme, dává nám to smysl.

Vzpomínám si, jak jste na začátku měly z těch informací o jídle obrovskou hlavu. Jak jste na tom teď?

Nicole: Lukáš to umí přizpůsobit publiku, pro nás to hodně zjednodušil, já jsem mu tenkrát snad donesla i všechny svoje vitaminy, které jsem brala, a ptala se, jestli to můžu kombinovat. 

Táňa: Pro mě bylo ještě super, jak je tahle dieta jednoduchá. Máte přesně dané, co jíst. Jsou tam jednotlivé kroky, po kterých postupujete, a pomalu jsem se tak dopracovala ke svému ideálnímu jídelníčku.

Celý rozhovor s účastnicemi projektu Buď fit s Dietou a fotografie jejich proměn najdete v listopadovém čísle časopisu Dieta, které vychází 24. října. Koupit si ho můžete také v on-line trafice iKiosek.cz. Doprava je zdarma!

Dieta 11/22.
Dieta 11/22. | Zdroj: Anna Kovačič