Buď fit s Dietou: Strava je základ! Jak si vařit zdravě a chutně?

6 min čtení

6 min čtení

Další setkání s Nicole, Táňou a Marií je za námi. Účastnice projektu Buď fit s Dietou absolvovaly další workshop a posunuly se tak blíž k vysněné váze a udržitelnému a zdravému životnímu stylu. Co se naučily, jak se jim daří? Všechno se dozvíte – a na konci článku najdete i malý bonus pro sebe.

Minulý měsíc jsme vám ukázali úžasné proměny účastnic letošního ročníku Buď fit s Dietou – Nicole, Taťány a Marie. Přestože všechny tři dělí od jejich vysněných cílů ještě pár větších či menších kroků, což znamená, že jsou stále ještě v hubnoucím režimu, čas, kdy se začnou zase stravovat „po vlastní ose“, se blíží. V praxi to znamená, že budou postupně odebírat jídla z režimu The 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan a přidávat do jídelníčku běžné zdravé potraviny. S tím jim samozřejmě budou pomáhat jejich výživoví poradci: Lukáš Vrána a Hana Kinštová z The 1:1 Diet, ale také časopis Dieta. A proto jsme se společně sešli na v pořadí již druhém workshopu s názvem SUPER JÍDLO.

Zleva Lukáš Vrána z The 1:1 Diet, šéfredaktorka Diety Marie Makovská a šéfredaktor F.O.O.D.u Jirka Hilgart.

Abychom na to nebyli sami, pozvali jsme si do pražského Kreativního prostoru Město.Moře pár odborníků na jídlo a vaření. A chybět samozřejmě nesměl ani Lukáš Vrána. Co všechno jsme společně zvládli? Jako první za Nicole, Táňou a Maruškou dorazil náš kolega z vydavatelství, šéfredaktor časopisu F.O.O.D. Jiří Hilgart, který jim nejen ukázal spoustu kuchařských fíglů a vychytávek, ale společně s Lukášem s děvčaty připravil dva recepty z kuchařky Zdravě & chutně The 1:1 Diet. První byla vynikající domácí zeleninová polévka, kterou Jirka „vytunil“ Cannellini fazolemi z řady Vapeur od Bonduelle a čerstvými houbami. Poté se společně vrhli ještě na krůtí prsa s květákovou rýží. Ta připravili jak ve variantě ze syrového květáku, tak z mražené květákové rýže Bonduelle. Pokud jste podobně jako my někdy doma vyráběli květákovou rýži, pak jistě dokážete ocenit výhody úspory času a práce hotové verze, protože v chuti rozhodně rozdíl nenajdete.

Účastnice projektu Buď fit s Dietou se svými školiteli na workshopu SUPER JÍDLO.

Odpoledne se k nám přidala kuchařka, influencerka a podnikatelka Marcela Vuong, která se s Nicole, Táňou a Maruškou vydala na virtuální cestu do Vietnamu. Společně připravily nejprve lahodný mangový salát s krevetami (olizujeme se ještě teď) a poté restované hovězí s fazolkami a rýží. V druhém receptu hráli prim po vynikajícím hovězím a voňavých vietnamských bylinkách opět šikovní pomocníci od Bonduelle, Květáková rýže a Zelené fazolky Vapeur. Pozor: dobrá zpráva pro vás, pokud podobně jako my milujete vietnamská jídla, tak sledujte Dietu, na rozhovor s Marcelou se můžete těšit v některém z příštích čísel.

Loading

Jako každé delikátní menu i to naše potřebovalo sladkou tečku – a s tou nám přišla pomoct Viki Hrazdílková, kterou můžete znát z loňského ročníku Buď fit s Dietou, ale také jako účastnici soutěže MasterChef a influencerku. Viki tentokrát u našich děvčat zabodovala fitness košíčky z banánů a ovesných vloček, které jsme naplnili výběrem těch nejpopulárnějších proteinových pudinků a pěn Ehrmann a dozdobili čerstvým i lyofilizovaným ovocem a oříšky. 

Loading

Posledním bodem programu měla být přednáška šéfredaktorky časopisu Dieta Marie Makovské o tom, jak zavádět všechnu tu výživovou teorii, kterou jsme dosud Nicole, Taťáně a Marii nalili do hlav, do praxe a nezbláznit se z toho. Příjemná atmosféra, všechno snědené jídlo a dobrá nálada však přednášku změnily v otevřenou diskusi, kdy děvčata dostala odpovědi na všechny své otázky.

A co bude dál? Dál vám na následujících stránkách Nicole, Táňa i Maruška samy prozradí, jaký mají vztah k vaření. Máme pro vás také recepty z workshopu (najdete je i na sociálních sítích časopisu Dieta, kde bude také spousta bonusových materiálů) a naše účastnice čeká další školení – tentokrát na téma Super Pohyb, kde jsme si pro ně připravili… To se dozvíte brzy. Tak zůstaňte s námi.

Článek pokračuje na dalších stranách. >>>

Marie Jantošová