Menstruační kalhotky Love Luna pro střední menstrauci, 369 Kč, Meluna.cz

Menstruační kalhotky Love Luna pro střední menstrauci, 369 Kč, Meluna.cz Zdroj: Archiv firem

Zuzana Kašparová, Terézia Ferjančeková: Vyhonit ďábla, doporučená cena 379 Kč, k dostání v knihkupectvích
Sací stimulátor klitorisu s jazýčkem-vibrátor 24k Gold Luxury Edition, 3799 Kč, Yoo.cz
Epilátor Philips Lumea Series 9000 BRI958/00, 13 999 Kč, Notino.cz
4
Fotogalerie

Ženy sobě! Tipy na dárky, kterými o MDŽ můžete potěšit samu sebe

Mezinárodní den žen je tu! Protože radosti není nikdy dost – a teď jí všichni potřebujeme extra dávku – potěšte se a obdarujte samu sebe. Ať už si nejvíc užijete kvalitní kosmetiku, dobrou knihu, nebo třeba péči o krásnou novou pokojovku, z našich tipů si určitě vyberete.

I když je Mezinárodní den žen v Česku zatížen historií druhé poloviny 20. století, i dnes je dobré si svátek připadající na 8. března připomínat – třeba dárkem, kterým potěšíte samu sebe! Koneckonců, den žen má především oslavovat emancipaci, vzájemnou solidaritu a ženskou sílu; a k té určitě patří i finanční nezávislost. Když jste si ty peníze vydělala, tak proč byste si neudělala radost?

TIP NA VIDEO: Víte, kde a proč se začal slavit Mezinárodní den žen?

Video placeholde

S MDŽ je v našich krajích dlouhodobě spojen symbol červeného karafiátu. Na řezané květiny se vykašlete a pořiďte si raději novou kytku v květináči. Širokou nabídku rostlin najdete například u Dej mi pokojovku. Zakladatelé firmy Zuzka a Tomáš květiny osobně vybírají u dodavatelů a pak je s láskou přesazují do substrátu, který sami připravují podle toho, co konkrétní rostlina potřebuje. Na jejich webu u každé květiny najdete i podrobný návod, jak se o ni starat. Od 6. do 8. 3. navíc právě u příležitosti MDŽ nabízejí 20% slevu na celou objednávku.

Nerada květiny? Nevadí, tak třeba knihu! Těch totiž nikdy není dost. 10. března vychází publikace Novinářky, za kterou autorsky stojí reportérka a moderátorka České televize Linda Bartošová. Ta ve své literární prvotině nabídne soubor rozhovorů s úspěšnými kolegyněmi z oboru. V knížce najdete interview se Světlanou Witowskou, Danielou Drtinovou, Lenkou Kabrhelovou, Janou Klímovou a dalšími výraznými ženskými tvářemi české mediální scény.

Praktická žena ví, že nejlepší dárek nejen sluší, ale také slouží. Pokud ještě nemáte menstruační kalhotky, využijte MDŽ jako příležitost si jedny pořídit. V redakci jsme před časem testovaly kousky nejrůznějších značek a jednomyslně jsme se shodly, že tento vynález opravdu stojí za to. Elegantní, ale i barevné modely v různých střizích a pro různé intenzity menstruace nabízí česká firma Snuggs.

Jak se probouzí jaro, máme i my chuť se po zimě probudit. Pomoci k tomu mohou rituály krásy; znáte už například gua sha? Masáž, která se provádí pomocí speciálně tvarovaných kamenných destiček a rollerů, perfektně prokrví pokožku na obličeji, krku a v dekoltu. Pleť pak bude vyživená, pružná a zářivá a při dlouhodobém praktikování může gua sha pomoci od jemných vrásek i druhé brady. Nástroj na gua sha si můžete pořídit například v e-shopu Lovespot nebo na Beloved, kde si rovnou vyberete i hydratační krém nebo pleťový olej, které jsou při gua sha nezbytným podkladem.

Pro sebe, pocit čistoty, péče i pohodlí. S teplejším počasím začneme zase víc řešit tělesné ochlupení; ne snad kvůli okolí nebo opačnému pohlaví, ale protože volnost a otevřené možnosti v úpravě chloupků jsou také součástí ženské svobody. V redakci nás zaujal epilátor Philips Lumea Series 9000, který na pokožku působí pulzním světlem. Díky tomu chloupky bezbolestně vypadají, a navíc se zpomalí jejich růst. Hodí se pro použití nejen na nohou a v podpaží, ale také v oblasti třísel a na obličeji.

Ne všechno potěšení musí být materiální. V kontextu aktuálního dění je největším dárkem (nejen) k MDŽ chvilka klidu. Skvělým způsobem, jak se odreagovat a ještě popustit uzdu své fantazii a kreativitě, je vést si antidepresivní deník. Ať už do něj své pocity a zážitky budete vypisovat, nebo je zachytíte pomocí kreseb či koláží poskládaných z pohledů, letáčků, lístků do kina či vzkazů, které vám partner nechává na lednici, výsledkem bude barevná kronika, jež vám přinese úlevu a spoustu radosti, až jí po letech budete listovat. Minimalistické, ručně dělané notesy pořídíte v e-shopu grafického studia Voala nebo v Papidu, kde vyrábějí opravdu originální sešity a zápisníky z recyklovaných materiálů.

Skvělým odpočinkem je i dlouhá procházka do přírody nebo na oblíbené místo. K ní to chce nějaký kvalitní podcast do uší. Zkuste třeba Území ozvěn, čtyřdílnou podcastovou sérii české hudebnice a publicistky Anety Martínkové, která formou audioesejů zkoumá témata ovlivňující podobu a atmosféru české hudební scény. Hned první díl přibližuje proměnu přemýšlení o ženách v českém uměleckém světě. Zábavu si zase užijete se Zuzanou Kašparovou, Terézií Ferjančekovou a jejich podcastem o boření sexuálních tabu s názvem Vyhonit ďábla (který mimochodem právě vyšel také v knižní podobě).

Další tipy na dárky, kterými můžete o MDŽ udělat radost nejen sobě, ale třeba i sestře, mamince nebo kamarádce, najdete v galerii:

Ženy sobě! Tipy na dárky, kterými o MDŽ můžete potěšit samu sebe

Menstruační kalhotky Love Luna pro střední menstrauci, 369 Kč, Meluna.cz
Menstruační kalhotky Love Luna pro střední menstrauci, 369 Kč, Meluna.cz | Zdroj: Archiv firem
Zuzana Kašparová, Terézia Ferjančeková: Vyhonit ďábla, doporučená cena 379 Kč, k dostání v knihkupectvích
Zuzana Kašparová, Terézia Ferjančeková: Vyhonit ďábla, doporučená cena 379 Kč, k dostání v knihkupectvích | Zdroj: Archiv firem
Sací stimulátor klitorisu s jazýčkem-vibrátor 24k Gold Luxury Edition, 3799 Kč, Yoo.cz
Sací stimulátor klitorisu s jazýčkem-vibrátor 24k Gold Luxury Edition, 3799 Kč, Yoo.cz | Zdroj: Archiv firem
Epilátor Philips Lumea Series 9000 BRI958/00, 13 999 Kč, Notino.cz
Epilátor Philips Lumea Series 9000 BRI958/00, 13 999 Kč, Notino.cz | Zdroj: Archiv firem