Ženy sobě! Tipy na dárky, kterými o MDŽ můžete potěšit samu sebe

Mezinárodní den žen je tu! Protože radosti není nikdy dost – a teď jí všichni potřebujeme extra dávku – potěšte se a obdarujte samu sebe. Ať už si nejvíc užijete kvalitní kosmetiku, dobrou knihu, nebo třeba péči o krásnou novou pokojovku, z našich tipů si určitě vyberete.

I když je Mezinárodní den žen v Česku zatížen historií druhé poloviny 20. století, i dnes je dobré si svátek připadající na 8. března připomínat – třeba dárkem, kterým potěšíte samu sebe! Koneckonců, den žen má především oslavovat emancipaci, vzájemnou solidaritu a ženskou sílu; a k té určitě patří i finanční nezávislost. Když jste si ty peníze vydělala, tak proč byste si neudělala radost?

TIP NA VIDEO: Víte, kde a proč se začal slavit Mezinárodní den žen?

S MDŽ je v našich krajích dlouhodobě spojen symbol červeného karafiátu. Na řezané květiny se vykašlete a pořiďte si raději novou kytku v květináči. Širokou nabídku rostlin najdete například u Dej mi pokojovku. Zakladatelé firmy Zuzka a Tomáš květiny osobně vybírají u dodavatelů a pak je s láskou přesazují do substrátu, který sami připravují podle toho, co konkrétní rostlina potřebuje. Na jejich webu u každé květiny najdete i podrobný návod, jak se o ni starat. Od 6. do 8. 3. navíc právě u příležitosti MDŽ nabízejí 20% slevu na celou objednávku.

Loading

Nerada květiny? Nevadí, tak třeba knihu! Těch totiž nikdy není dost. 10. března vychází publikace Novinářky, za kterou autorsky stojí reportérka a moderátorka České televize Linda Bartošová. Ta ve své literární prvotině nabídne soubor rozhovorů s úspěšnými kolegyněmi z oboru. V knížce najdete interview se Světlanou Witowskou, Danielou Drtinovou, Lenkou Kabrhelovou, Janou Klímovou a dalšími výraznými ženskými tvářemi české mediální scény.

Loading

Praktická žena ví, že nejlepší dárek nejen sluší, ale také slouží. Pokud ještě nemáte menstruační kalhotky, využijte MDŽ jako příležitost si jedny pořídit. V redakci jsme před časem testovaly kousky nejrůznějších značek a jednomyslně jsme se shodly, že tento vynález opravdu stojí za to. Elegantní, ale i barevné modely v různých střizích a pro různé intenzity menstruace nabízí česká firma Snuggs.

Loading
Loading

Jak se probouzí jaro, máme i my chuť se po zimě probudit. Pomoci k tomu mohou rituály krásy; znáte už například gua sha? Masáž, která se provádí pomocí speciálně tvarovaných kamenných destiček a rollerů, perfektně prokrví pokožku na obličeji, krku a v dekoltu. Pleť pak bude vyživená, pružná a zářivá a při dlouhodobém praktikování může gua sha pomoci od jemných vrásek i druhé brady. Nástroj na gua sha si můžete pořídit například v e-shopu Lovespot nebo na Beloved, kde si rovnou vyberete i hydratační krém nebo pleťový olej, které jsou při gua sha nezbytným podkladem.

Loading
Loading

Pro sebe, pocit čistoty, péče i pohodlí. S teplejším počasím začneme zase víc řešit tělesné ochlupení; ne snad kvůli okolí nebo opačnému pohlaví, ale protože volnost a otevřené možnosti v úpravě chloupků jsou také součástí ženské svobody. V redakci nás zaujal epilátor Philips Lumea Series 9000, který na pokožku působí pulzním světlem. Díky tomu chloupky bezbolestně vypadají, a navíc se zpomalí jejich růst. Hodí se pro použití nejen na nohou a v podpaží, ale také v oblasti třísel a na obličeji.

Loading

Ne všechno potěšení musí být materiální. V kontextu aktuálního dění je největším dárkem (nejen) k MDŽ chvilka klidu. Skvělým způsobem, jak se odreagovat a ještě popustit uzdu své fantazii a kreativitě, je vést si antidepresivní deník. Ať už do něj své pocity a zážitky budete vypisovat, nebo je zachytíte pomocí kreseb či koláží poskládaných z pohledů, letáčků, lístků do kina či vzkazů, které vám partner nechává na lednici, výsledkem bude barevná kronika, jež vám přinese úlevu a spoustu radosti, až jí po letech budete listovat. Minimalistické, ručně dělané notesy pořídíte v e-shopu grafického studia Voala nebo v Papidu, kde vyrábějí opravdu originální sešity a zápisníky z recyklovaných materiálů.

Loading
Loading
Loading

Skvělým odpočinkem je i dlouhá procházka do přírody nebo na oblíbené místo. K ní to chce nějaký kvalitní podcast do uší. Zkuste třeba Území ozvěn, čtyřdílnou podcastovou sérii české hudebnice a publicistky Anety Martínkové, která formou audioesejů zkoumá témata ovlivňující podobu a atmosféru české hudební scény. Hned první díl přibližuje proměnu přemýšlení o ženách v českém uměleckém světě. Zábavu si zase užijete se Zuzanou Kašparovou, Terézií Ferjančekovou a jejich podcastem o boření sexuálních tabu s názvem Vyhonit ďábla (který mimochodem právě vyšel také v knižní podobě).

Loading
Loading

Další tipy na dárky, kterými můžete o MDŽ udělat radost nejen sobě, ale třeba i sestře, mamince nebo kamarádce, najdete v galerii: