Outdoorové, pletené i oblekové: Stylové vesty opět ovládnou jaro!

Ještě před pěti lety se krčily na okraji zájmu jako kus oděvu, který je spojený výhradně se starší generací nebo s nemožným stylem Chandlera Binga. Pak ovšem přišel módní dům Gucci s estetikou „daddy chic“, k němu se přidala skandinávská módní vlna se svou neodolatelnou praktičností – a vesty se rázem staly nepostradatelným kouskem moderního šatníku.

Vesty nemá smysl dlouze představovat. Tahle zdánlivě jednotná kategorie má mnoho podob, a tak uspokojí styl takřka každého člověka. Máte ráda jednoduchý styl? Pak vás mohou oslovit elegantní oblekové vesty nebo pletená „véčka“ v základních barvách. Sledujete nejnovější trendy? To by vám zase neměla uniknout móda prošívaných a jiných outdoorových vest, které jsou skvělé na pochůzky po městě i do přírody. Milovnice vintage stylu zase ocení vesty pletené, které vypadají, jako by prošly rukama nějaké babičky. Anebo prošívané, ale třeba z květované látky.

TIP NA VIDEO: Jaké džíny ovládnou letošní rok?

Hlavní výhodou všech vest je však jejich potenciál k nejrůznějšímu vrstvení. Variabilnější kousek oděvu totiž asi nenajdete. Třeba pletenou vestu můžete nosit přes triko s dlouhým rukávem, košili a i přes šaty vypadá dobře. Stejně tak ji ale klidně oblečte na holé tělo. A přes ni pak už stačí jen přehodit blazer. Také oblekové vesty se čím dál častěji nosí naostro, což jim dodává sexy náboj, jenž mírní jejich zpravidla korporátní barvy.

Naopak outdoorové vesty se hodí k vrstvení přes svetr anebo klidně i přes kabát, pokud máte dostatečně velký model. A to jsme ještě nezmínily vesty kožené nebo džínové, které jsou variací na oblíbené trenčkoty a trucker bundy – v kombinaci třeba s klasickou košilí získávají zajímavý retro vibe, jak dokazuje inspirace z Instagramu.

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading

Fotogalerie: Nejlepší stylové vesty z aktuálních kolekcí