Cropped, pruhované i háčkované: 50 svetrů a kardiganů, které vás naladí na jaro

1 min čtení

1 min čtení

Svetry nás jako každodenní součást oděvu budou provázet ještě pár týdnů, ty v nových kolekcích už ale hrají úplně jinými barvami, než jaké jsme vídaly doposud. Vytipovaly jsme pro vás padesát kousků, které zvládnou udělat symbolickou tečku za dlouhou zimou. Jaké trendy jarním pleteninám letos vévodí?

Také se těšíte, až bude počasí natolik vstřícné, že postačí jen kombinace svetru a saka, kožené bundy nebo trenčkotu? Zbytečná otázka, že? Správně bychom se měly ptát, jaký by ten svetr měl být. Jarním trendem posledních několika let jsou pastelové barvy a nejinak tomu bude letos. Budou jim ovšem sekundovat výrazné odstíny zelené, a především oranžové, která na nás letos bude svítit odevšad. Zkrátka taková pletená vitaminová bomba.

TIP NA VIDEO: 5 typů kalhot, které budeme nosit v roce 2023

Po nadvládě přiléhavých úpletů, které však nadále zůstávají praktickou součástí šatníků, se letos o slovo mnohem více hlásí volnější svetry a kardigany – ovšem v cropped podobě. Tu si žádá aktuální příklon k Y2K estetice, která diktuje módu odhalených bříšek. Na druhou stranu v případě pletenin často postačí i mírně zkrácený střih, který jen přenese těžiště pasu výše.

Co se týče vzorů a barev, jaro si tradičně potrpí na pastelové tóny, veselé pruhy a (překvapivě) květinové motivy, které mohou mít podobu výšivek i výpletů. Oblíbenou barvou budou opět baby růžová, svěží zelená nebo energizující oranžová. Do hry se také vracejí i něžné detaily, jako jsou perličkové knoflíky na kardiganech, které znáte z loňských sezon.

Vysloveně aktuálním trendem jsou pak háčkované svetry a kardigany. Ty na sebe berou jak romantickou podobu (zejména ve spojení s tóny bílé či krémové barvy působí až skoro starosvětsky), ale letí také barevný bohémský patchwork. Rovněž se budeme setkávat s minimalistickými variantami „okatých“ svetrů, které jsou novou obdobou vytrvalého trendu transparentních topů.

Inspirace z Instagramu: Jaké trendy ovládnou jarní svetry?

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading