Konec tmavých barev: 50 svetrů a kardiganů, které vás naladí na jaro

Svetry nás jako každodenní součást oděvu budou provázet ještě pár týdnů, ty v nových kolekcích už ale hrají úplně jinými barvami, než jaké jsme vídaly doposud. Vytipovaly jsme pro vás padesát kousků, které zvládnou udělat symbolickou tečku za dlouhou zimou.

Také se tešíte, až bude počasí natolik vstřícné, že postačí jen kombinace svetru a saka, kožené bundy nebo trenčkotu? Zbytečná otázka, že? Správně bychom se měly ptát, jaký by ten svetr měl být. Jarním trendem posledních několika let jsou pastelové barvy a nejinak tomu bude letos. Budou jim ovšem sekundovat výrazné odstíny zelené a především oranžové, která na nás letos bude svítit odevšad. Zkrátka taková pletená vitaminová bomba.

TIP NA VIDEO: Jak se v módě odrazí barva roku podle Pantone Very Peri?

Častěji se setkáme s různými panelovými vzory – širokými pruhy nebo velkými plochami v jemných odstínech. Do popředí se dostávají také žakárové svetry, tedy ty, které možná neoplývají prvotřídním materiálem, ale mají na sobě různé roztomilé obrázky a platí na ně pořekadlo „tak ošklivý, až je krásný“. Zkrátka typické devadesátky.

Co se týče střihů, můžeme se těšit téměř na nepřebernou škálu – klasické i módní košilové kardigany, oversize svetry i sexy kousky na tělo, které odhalují tu rameno, tu kousek břicha. Stále budou v kurzu také vesty. Novinkou je tedy spíše styling, který letos bude odvážnější a optimističtější. Jasně, kombinace klasického kardiganu a modrých džín je věčná, odvázat se ale lze i v barvách kalhot.

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading

Fotogalerie: 50 jarních svetrů z aktuálních kolekcí