Double cleansing je základem pro krásnou pleť.

Double cleansing je základem pro krásnou pleť. Zdroj: frauke fischer

Tajemství krásné pleti: Znáte double cleansing?

Naše pleť po celý den čelí mnoha různým vlivům, které ji zatěžují. Pro její zdraví i krásný vzhled je klíčové důkladné odličování a čištění. Trendem poslední doby je tzv. double cleansing. Víte, jak na to?

Odličování a čištění pleti je úplný základ každodenní skincare rutiny „Pokud pleť neodlíčíme a nevyčistíme, citelně zpomalíme pravidelnou a přirozenou regeneraci pokožky. Neodlíčený make-up také ucpává póry, což může vést až k zanícení. Odličování a čištění je v péči o pleť naprostý základ,“ říká MUDr. Lucia Mansfeldová, dermatoložka a zakladatelka institutu Almiaderm.

 

Možná jste už slyšeli o dvojím čištění neboli double cleansingu. Tato skincare metoda je původem z Jižní Koreje a představuje základ pro opravdu důkladné vyčištění pleti. Její podstatou je péče ve dvou krocích. V první fázi je použit čisticí produkt na olejové bázi, který rozpustí všechny nečistoty. Ve druhé fázi se použije čistič na vodní bázi, který v součinnosti s olejem pronikne mnohem hlouběji do pleti, vyčistí póry a zbaví pokožku zbytků nečistot. Pamatujte, že ne všechny produkty určené k čištění dokážou pleť účinně zbavit make-upu, a to pak může být příčina mnoha problémů.

Krásná pleť je výsledkem starostlivé péče.
Krásná pleť je výsledkem starostlivé péče. | Zdroj: iStock

 

Jak na to

Olejový přípravek použitý v první fázi umí díky svému složení odstranit i dlouhotrvající a voděodolný make-up, zároveň šetrně čistí pleť, odstraňuje nečistoty a polutanty, zachovává přirozenou vlhkost pleti, pokožku osvěžuje a oživuje, navíc si poradí i s odstraněním zbytků SPF produktů. „Například odličovací olej od Weledy obsahuje 3 druhy olejů. Slunečnicový olej se podobá lipidům v naší kožní tkáni, proto se do pokožky velmi dobře vstřebává a proniká rychle do hlubších vrstev. Má zklidňující, zjemňující, vyhlazující a protizánětlivé účinky. Funguje jako antioxidant a chrání pleť před poškozením vnějšími vlivy, ztrátou pružnosti a pevnosti. Meruňkový olej je dobře vstřebatelný a nezanechává pocit mastnoty. Neucpává póry a je tak vhodný i na problematickou, smíšenou, aknózní a mastnou pleť. Pokožku vyživuje, zvláčňuje a regeneruje. Ricinový olej je bohatým zdrojem nenasycených mastných kyselin. Má silně promašťující účinky, je vhodný k regeneraci jizviček, ekzémů a mimo jiné v pleti výborně váže vlhkost,“ popisuje Jana Goldbricht, WELEDA Beauty & Product Specialist.

WELEDA čistící olej jemně a důkladně odstraní make-up a nečistoty.
WELEDA čistící olej jemně a důkladně odstraní make-up a nečistoty. | Zdroj: Jens Mauritz – Photographer Marvin Unger – Stylist

 

Ve druhém kroku je vhodné použít pěnu nebo hloubkově čistící gel, který vyčistí póry a pleť bude svěží a dokonale čistá. Naneste přípravek a jemnými krouživými pohyby a masáží odstraňte z pleti zbylé nečistoty. Poté opláchněte obličej vlažnou vodou. Nakonec můžete aplikovat třeba hloubkově čistící tonikum k dočištění a projasnění pleti. Produkty vybírejte vždy podle typu své pleti a nezapomeňte použít hydratační krém a případně sérum. Na obličej si po vyčištění nesahejte rukama.

 

 

 

 

Doporučujeme

Načíst další články