.

.

.
.
.
.
.
21
Fotogalerie

Nejen na pálení čarodějnic a punkový koncert: Jak nosit černou manikúru?

Černá manikúra je něco, co mnoho žen stále pokládá za styl vlastní punkovým kapelám a gotické subkultuře. Ale mnoho let tomu už tak není. Černé nehty se vymanily ze své stereotypní škatulky a jsou elegantnější než kdy dřív. A nesouvisí to jen s úspěšným seriálem Wednesday nebo blížící se magickou nocí nazvanou Valpuržina. Jak je letos nosit? A který nail art zvolit?

Černý lak byl na přelomu milénia považován za šokující a z pohledu mnoha lidí si jej mohly dovolit nosit pouze hvězdy jako Avril Lavigne nebo Bill Kaulitz. Tato doba je ale naštěstí pryč a černou manikúru mnoho z nás přijalo za svou. Je sice dost výrazná, ale s jednoduchými outfity vytvoří sofistikovaný a elegantní pár. 

TIP NA VIDEO: Jaké jsou trendy v manikúře pro rok 2023?

Video placeholde

Jedním z důvodů, proč se tmavé nehty těší tak velké oblibě, je jejich všestrannost. Černá je neutrální barva, která se dá skvěle kombinovat s jinými tóny. Proto je tento odstín laku vhodný na vytváření různě hravých i elegantních designů. Vsadit můžete na černé tečky, malá černá srdíčka nebo netradiční francouzskou manikúru.

Černý lak se hodí opravdu na jakoukoli příležitost, nemusíte se proto bát jej vynést na večírek i do kanceláře. Zvlášť na krátkých nehtech působí velmi elegantně a moderně. Temný odstín ale rozhodně není vhodný pro každého. Pravdou je, že černá manikúra se musí udržovat v perfektním stavu a jakékoli malé odchlípnutí nebo oprýskání je v mžiku viditelné. Pokud tedy víte, že vás lakování víc než jednou za týden nebaví, nebo na něj nemáte čas, volte spíš nude odstíny nebo svým nehtům dopřejte návštěvu salonu a gel lak, který vydrží až 3 týdny (v závislosti na tom, jak rychle vám rostou nehty). 

Inspirace z Instagramu: Jak nosit černou manikúru?

Další inspiraci, jak letos pojmout černou manikúru, najdete v galerii.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.