Život se s nimi nemazlil. Teď mají šanci na vzdělání i kariéru

15. listopadu 2018
Účastníci projektu se Zuzanou Mravík Zelenickou, CSR manažerkou firmy Samsung • Foto: Samsung

„Lidé si často neváží zdraví a neuvědomují si rizika. Já už jo. Chci lidi motivovat ke zdravějšímu životnímu stylu pomocí blogu, videí a přednášek,“ říká osmnáctiletá Stella z Vyškova. A právě teď má šanci. Společně s dalšími osmi mladými lidmi z Česka a Slovenska dostali šanci plnit si svůj sen o úspěšné kariéře v nejrůznějších oborech intenzivním ročním individuálním programem. Celý projekt společnosti Samsung dostal za svůj přínos ocenění Gesto roku 2018.

Devět mladých lidí, kteří se ocitli v komplikované životní situaci. A také devět, kteří zároveň dostali šanci od společnosti Samsung na nový start. Díky projektu Tvoje šance má každý z nich k dispozici 130 tisíc korun, které může během deseti měsíců pod vedením mentorů a podle vlastních představ investovat do svého kariérního rozvoje.

„Jde o skupinu, na jejíž podporu necílí žádné projekty,“ řekla Lucie Mairychová z neziskové organizace Nadání a dovednosti, která je partnerem projektu. První ročník začal letos v dubnu a každý účastník v něm má individuální rozvojový plán na deset měsíců, který sestavil s kariérní koučkou a zakladatelkou poradenského projektu Career Designer Petrou Drahoňovskou. V podstatě si mohou vytvořit vlastní byznys plán, což je dovednost, kterou je v dosavadním životě nikdo neučil.

Během dosavadní fáze projektu účastníci již absolvovali víkendové workshopy s odborníky z různých oborů, navštívili konferenci TEDx v Paze i v Berlíně, podnikli exkurze do předních technologických, advokátních a reklamních společností. Účastníci dokonce navštívili výrobní závod Samsung ve slovenské Galantě, kde měli možnost nahlédnout do všech etap procesu výroby televizorů.

Většina z nich během prázdnin stihla i posílit svou znalost angličtiny díky čtrnáctidennímu intenzivnímu jazykovému kurzu v britském Brightonu. To vše mohou zúročit už v blízké budoucnosti při maturitě i při výběru vysoké školy, která bude pro jejich směřování dalším klíčovým krokem.

Gesto roku

Celý projekt získal před pár dny ocenění Gesto roku 2018. To je udělováno firmám, které v Česku nejúspěšněji přispívají ke vzdělávání mladých lidí. Letošních pět nejlepších projektů vybrala odborná porota Deníku E15 společně s platformou Byznys pro společnost.

Práce s kariérní poradkyní Petrou DrahoňovskouPráce s kariérní poradkyní Petrou DrahoňovskouAutor: Samsung

„Z ocenění projektu Tvoje Šance mám velikou radost nejen kvůli Samsungu a organizaci Nadání a dovednosti, ale především kvůli našim devíti letošním účastníkům, kteří na sobě za poslední měsíce neuvěřitelným způsobem zapracovali. Každý z nich si je už mnohem jistější ohledně svého budoucího směřování, což je v jejich sociálním prostředí spíše výjimečné. Jejich nadšení a samozřejmě i ocenění Gesto roku 2018 nás jen utvrzují v tom, že i další ročník projektu Tvoje Šance pro mladé nadějné osobnosti bude mít skutečně smysl,“ uzavírá prezident společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak Seung Joo Shin.

 

Jdi na homepageZpět na začátek
1080p 720p 360p

Horoskopy