Kolik sociálních sítí znáš, tolikrát si člověkem

Kolik sociálních sítí znáš, tolikrát si člověkem Zdroj: Shutterstock

Slova, která jsme před deseti lety neznali

Ještě dva roky se svět bude přít o tom, jak bude vypadat první generace iPhone, Masarykova univerzita se jako první česká škola připojila k akademické síti Facebook, YouTube má za sebou první rok existence, Jack Dorsey právě spustil Twitter a místo videopůjčoven se filmy začínají stahovat přes torrenty. Přesně takový byl svět před deseti lety. 

Co hýbe světem dnes? Seznamte se se zásadním sociálními sítěmi a jejich pojmy.

Co bychom bez Facebooku dělali ráno v metru? Rozdáváme likes, komentujeme posty, sdílíme statusy, sledujeme bývalé partnery a řešíme, koho si přidat do přátel a kdo si nás naopak odebral.

Velkou část slovní komunikace dnes suplují emotikons, což je grafický symbol, který vyjadřuje pisatelovu náladu, postoj či emoce. BTW Používáte klávesové zkratky?

Pokračování 2 / 7

V Česku stále nedoceněný Twitter je něco jako osobní hlídač zpráv z celého světa. O bleskové a akutní snaze informovat napovídá i limit 140 znaků na jeden tweet.

Instagram je příčina, proč jsme si jako první u oběda navykli vytáhnout mobil a místo nejlepšího sousta vybíráme nejefektnější filtr.

Hashtag je slovo nebo i celá fráze označená znakem symbolem „#“. Hashtag je dnes chápán jako forma klíčového slova.

Pokračování 3 / 7

Snapchat je jednoduchá aplikace pro sdílení fotek a krátkých videí. (Ne)výhodou je, že příspěvky se zobrazují jen po dobu 24 hodin.

LinkedIn je spolehlivě nejstarší sociální síť. Pro profesionály. Takže něco jako Facebook, ale pro workoholiky. Jestli sháníte práci nebo hledáte člověka do týmu, tady se vám bude líbit.

Pokračování 4 / 7

Nekonečnou nabídku hudby z celého světa najdete na Spotify. Můžete si vytvářet vlastní playlisty nebo sledovat, co poslouchají vaši přátelé.

Pinterest je prostě webová stránka, kde najdete obrázky podle toho, co vás zrovna zajímá. Současně si je můžete připnout i na svou nástěnku.

Pokračování 5 / 7

Na SoundCloud můžete tam hudbu nahrávat i poslouchat. Aplikace navíc dokáže podle zvukové stopy rozeznat skladbu a interpreta.

Jak se píše na oficiální stránce: Tumblr umožňuje snadné sdílení čehokoliv. Fotky, videa, GIFy.

Pokračování 6 / 7

Tinder je prakticky rychlorande online věku. Přejeďte přes fotografii prsty doprava, pokud se vám někdo líbí, nebo doleva, pokud se vám nelíbí. Pokud se líbíte sobě navzájem, je ruka v rukávu.

Pokračování 7 / 7

Na YouTube najdete hudební videa, filmové trailery, recenze čehokoliv, tutoriály jak si uvázat kravaty nebo udělat domácí jarní rolky.

Právě tahle platforma dala vzniknout vlogerům.

Vlog je video forma blogu. Text a fotografie jsou tak nahrazeny videem. O čem točit? O čemkoli.

Článek připravil časopis ForMEN.

Doporučujeme

Načíst další články