.

. Zdroj: Profimedia.cz

Slavní herci a hudebníci, kteří letos oslaví padesátku. Kdo z nich na to nevypadá?

Ať se nám to líbí nebo ne, dalším našim idolům táhne na padesát. Kteří to budou letos? A kdo z nich na svůj věk nevypadá?

Gerard Butler

Narozeniny slaví: 13. listopadu

Skotský herec, kterého jsme si zamilovali na přelomu let 2006 a 2007, kdy zazářil ve filmech 300: Bitva u Thermopyl a P.S.: Miluji tě. Od té doby jde jeho kariéra vzhůru. Gerard je zatím bezdětný, střídavě chodí a rozchází se s interiérovou designérkou Morgan Brown. V listopadu při ničivých požárech v Kalifornii kompletně vyhořel jeho dům v Malibu.

.
. | Zdroj: Profimedia.cz

Další slavné muže, kteří letos rozšíří klub padesátníků, najdete v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 10

Matthew McConaughey

Narozeniny slaví: 4. listopadu

Matthewa jsme měli dlouho zaškatulkovaného jako toho herce z romantických komedií (Svatby podle Mary, Jak ztratit kluka v deseti dnech, Bejvalek se nezbavíš). On se však tomuto žánru v posledních letech vyhýbá a dokazuje, že patří do hollywoodské extra třídy (Klub poslední naděje, Vlk z Wall Street, Temný případ). Kdysi tento herec chodil třeba se Sandrou Bullock nebo Penélope Cruz, od roku 2012 je ale šťastně ženatý s Camilou Alves, se kterou má tři děti.

Matthew McConaughey
Matthew McConaughey | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 10

Javier Bardem

Narozeniny slaví: 1. března

Tahle země není pro starý – film bratří Coenů, který učinil globální hvězdu z Javiera Bardema (pravda, ještě předtím ho objevil i Miloš Forman pro Goyovy přízraky). A jestli v tomto filmu vypadal divně, po Vicky, Christině, Barceloně už jsme dokázali ocenit nejen jeho talent. Bardem tvoří šťastný pár s herečkou Penélope Cruz, společně občas i natáčejí (Escobar, Všichni to vědí) a také jsou rodiči dvou synů.

Javier Bardem
Javier Bardem | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 10

Jason Priestley

Narozeniny slaví: 28. srpna

Ah, Brandon Walsh. Kdysi idol našich srdcí (až po Dylanovi samozřejmě) snad ani nestárne. Velkou kariéru jeho představitel Jason Priestley nakonec neudělal, ale i tak se mu daří dobře. Se svou druhou manželkou Naomi má dceru a syna a svůj volný čas věnuje závodění v rallye.

Jason Priestley
Jason Priestley | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 10

Edward Norton

Narozeniny slaví: 18. srpna

Edwarda Nortona máme spojeného především s kultovními filmy konce 90. let, jako byly Klub rváčů nebo Kult hákového kříže. V poslední době na sebe upozornil třeba ve filmu Birdman nebo Grandhotel Budapešť. Oženil se s kanadskou producentkou Shaunou Robertson, s níž má pětiletého syna jménem Atlas.

Edward Norton
Edward Norton | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 10

Matthew Perry

Narozeniny slaví: 19. srpna

Matthew Perry... to je prostě Chandler Bing. Ale také soused Bruce Willise v akční komedii Můj soused zabiják nebo dospělé alter-ego Zaca Effrona v teenage komedii Znovu 17. Letitá závislost na alkoholu a lécích se na jeho vzhledu i kariéře dost podepsaly, takže Matthewa v posledních letech vídáme spíš v epizodních rolích seriálů. Loni musel být hospitalizovaný kvůli prasklému střevu, následná rekonvalescence trvala tři měsíce.

Matthew Perry
Matthew Perry | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 10

Jay-Z

Narozeniny slaví: 4. prosince

Z problémového dětství v Brooklynu až k jednadvaceti cenám Grammy Awards a pátému místu v žebříčku nejbohatších celebrit Ameriky podle časopisu Forbes. To je ve stručnosti příběh amerického rappera Shawna Cartera, kterého všichni známe jako Jay-Z. A který je neodmyslitelně umělecky i životně spjat se svou ženou, zpěvačkou Beyoncé. Společně mají tři děti, dcerku Blue Ivy a dvojčata Rumi a Sira.

Jay-Z
Jay-Z | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 10

Dave Grohl

Narozeniny slaví: 14. ledna

Po sebevraždě Kurta Cobaina v roce 1994 dokázal bubeník Dave Grohl nemožné. Založil novou kapelu Foo Fighters a dokázal vystoupit ze stínu nesmrtelného kultu Nirvany. O poznání pozitivněji laděné rockové songy si totiž brzy našly vděčné publikum. V roce 2012 byl Grohl, který nedokončil střední školu a prý ani neumí číst noty, třetím nejbohatším bubeníkem světa (po Ringu Starrovi a Philu Collinsovi). Je také otcem tří dcer, které má se svou druhou manželkou Jordyn Blum.

Dave Grohl
Dave Grohl | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 10

Marilyn Manson

Narozeniny slaví: 5. ledna

Pod uměleckým jménem Marilyn Manson se ukrývá Brian Warner, hudebník z Kalifornie, který se do hudební historie nesmazatelně zapsal svým charakteristickým hlasem a provokativní vizáží. Kromě hudby proslul Manson také vztahy s herečkami, které hrdě sekundovaly jeho image. Ať už to byla Rose McGowan, jejíž nahé šaty z Cen MTV máme všichni v blahé paměti, nejslavnější burleska Dita von Teese nebo herečka Evan Rachel Wood, se kterou se střídavě dával dohromady a rozcházel. Vlastní děti nemá, ale je kmotrem Lily-Rose Depp.

Marilyn Manson
Marilyn Manson | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 10 / 10

Dan Bárta

Narozeniny slaví: 14. prosince

Je to neuvěřitelné, ale koncem roku oslaví padesátku také Dan Bárta, multižánrový hudebník, který kdysi začínal s rockovou kapelou Alice a poté prorazil i díky muzikálu Jesus Christ Superstar. V roce 2000 založil kapelu Illustratosphere, od níž si sem tam odskočí natočit album nebo koncertovat s funky uskupením Sexy Dancers či J.A.R. Jak se obecně ví, Dan je vášnivým fotografem vážek. Má dvě děti, ze vztahu s bývalou moderátorkou Kateřinou Procházkovou dceru Elišku a se svou současnou partnerkou Alžbětou Plívovou, tiskovou mluvčí České televize, syna Mikuláše.

.
. | Zdroj: Profimedia.cz

Zajímají vás zajímavosti ze života celebrit, ale i aktuální dění, sport či politika? Všechno najdete na webu deníku Blesk, který letos slaví 30 let na českém trhu. Oslavte to s ním na velkolepém koncertě Aréna hvězd.