Pavlína Pořízková

Pavlína Pořízková Zdroj: Profimedia.cz

Pavlína Pořízková zazářila na přehlídce mladého českého návrháře v Londýně

Talentovaný český návrhář Jiří Kalfař tento víkend prezentoval svou kolekci v rámci londýnského fashion weeku. Nesla název The Return of a Queen a jedny z šatů symbolicky předváděla královna českého i světového modelingu 80. let Pavlína Pořízková.

Kolekce byla inspirována i skutečnou panovnicí, konkrétně královnou Viktorií a její érou – elegantní siluety, korzetové tvary, černá, zlatá, ostrá královská modř...A Pavlína Pořízková, která celou přehlídku uzavírala.

The moment when a living legend @paulinaporizkov closes your show. She came, she conquered the world and she ruled an era and she is claiming her thrown back 👑 . Thank you for the opportunity @fashionscoutlondon x @britishfashioncouncil x @londonfashionweek . . .JIRI KALFAR AW 1819 . . . . #thereturnofaqueen #thequeen #paulinaporizkova #fashion #designer #blogger #fblogger #influenecer #legend #model #supermodel #topmodel #royalty #model #styleicon #vogue #siswimsuit #golddress #redcarpetlook #sustainablefashion #ethicalfashion. @voguemagazine @voguerunway @bof

Příspěvek sdílený JIRI KALFAR (@jirikalfar),Úno 20, 2018 v 1:14 PST

Mimochodem, kromě ní byla na molu přítomna také další inspirativní Češka – violoncellistka a modelka Terezie Kovalová.

Tak tohle byl zážitek, na který budu vzpomínat dlouho. Obrovský dík @jirikalfar (look at that happy face ❤️) za možnost zahrát si na jeho přehlídce nazvané “Return of the Queen” na @fashionscoutlondon, kterou otevírala nádherná @alina_baikova a zavírala neskutečná @paulinaporizkov, která se tímto vrátila na svůj právoplatný trůn 👑 Jen tak mimochodem, jsem ještě teď naměkko z toho, jaká Paulina je. Otevřená, strašně milá, chytrá (knihomol!!!), vtipná a hlavně PUNK! A víte, že to cením nejvíc.🤟🏻 #returnofthequeen #jirikalfar #FW2018 #fashionscoutlondon @londonfashionweek #alinabaikova #paulinaporizkova #defile #runway #cellist #musicianslife #czechmodel @mymodelagency #photooftheday #pictureoftheday #photo by @steves.camera

Příspěvek sdílený Terezie Kovalova (@tereziekoval),Úno 19, 2018 v 4:59 PST

Lokálnost nade vše

Jiří Kalfař návrhářství nikdy nestudoval a kdyby se nestal módním designérem, byl by s největší pravděpodobností baletním tanečníkem. Jako návrháři je mu blízké volné vnímání genderu, miluje folklorní vzory, flitry i krajky, metalický lesk i výrazné barvy.

LOOK 5 || JIRI KALFAR AW 18.19 The Return Of A Queen introducing @nicolamatear in royal blue sequin and lace . . . . . . . #czechdesigner #lfw #aw1819 #model #eveninggown #alwaysupportalent #ootd #redcarpetlook #icon #styleicon #emergingdesigner #fashionscoutlondon #30under30 # #fashion #blogger #fblogger #influencer #aw18 #womenswear #wwd #victorian #sequin #royalblue #sustainable #ethicalfashion #followthebuyers

Příspěvek sdílený JIRI KALFAR (@jirikalfar),Úno 19, 2018 v 2:14 PST

Vedle toho se tvorba Jiřího Kalfaře vyznačuje také důrazem na udržitelnost či lokálnost. Většinu látek kupuje od dodavatelů z České republiky a snaží se používat bio materiály.

Z Ukrajiny do Londýna

První zkušenosti ze zahraničního fashion weeku nasbíral v Kyjevě, ale velkolepostí se to s Londýnem nedá srovnat. „Myslím, že malé fashion weeky jsou skvělé pro lidi, kteří začínají, řada z nich má opravdu talent... a novináři či nákupčí módy je zde mohou snadněji objevit. Ale také je přirozené posunout se od menšího projektu k většímu a pro mě je Londýn opravdu velkým skokem,“ prozradil Kalfař magazínu Nostic. Mladý návrhář se na fashion week do britské metropole dostal už podruhé, a to díky platformě Fashion Scout, která zde zastupuje mladé talenty.

Jméno Kalfař ale není velkému světu módy neznámé. Jeho šaty nosí slavné modelky, z Češek například Karolína Kurková a Tereza Maxová, často také spolupracuje s Ukrajinkou Alinou Baikov nebo s transgender modelkou Andrejou Pejić. Americká hvězda Chrissy Teigen pro změnu pózovala v jeho plavkách pro magazín Sports Illustrated Swmsuit Issue 2016 a na Instagram se v jeho krajkové košili zvěčnila i slavná tatérka Kat von D.

Plánujete svatbu? Zajímají vás nejnovější svatební trendy z přehlídek, tipy na nejkrásnější šaty, účesy, kytice, chcete inspiraci na nejromantičtější místa, kde se vdávat a kdy a co je potřeba zařídit? To vše a mnohem více inspirace a užitečných informací najdete v našem speciálu Dokonalá svatba. Naplánujte si s námi vaši svatbu snů!

Doporučujeme

Načíst další články