Pavlína Pořízková zazářila na přehlídce mladého českého návrháře v Londýně

Talentovaný český návrhář Jiří Kalfař tento víkend prezentoval svou kolekci v rámci londýnského fashion weeku. Nesla název The Return of a Queen a jedny z šatů symbolicky předváděla královna českého i světového modelingu 80. let Pavlína Pořízková.

Kolekce byla inspirována i skutečnou panovnicí, konkrétně královnou Viktorií a její érou – elegantní siluety, korzetové tvary, černá, zlatá, ostrá královská modř... A Pavlína Pořízková, která celou přehlídku uzavírala.

Mimochodem, kromě ní byla na molu přítomna také další inspirativní Češka – violoncellistka a modelka Terezie Kovalová.

Lokálnost nade vše

Jiří Kalfař návrhářství nikdy nestudoval a kdyby se nestal módním designérem, byl by s největší pravděpodobností baletním tanečníkem. Jako návrháři je mu blízké volné vnímání genderu, miluje folklorní vzory, flitry i krajky, metalický lesk i výrazné barvy.

Vedle toho se tvorba Jiřího Kalfaře vyznačuje také důrazem na udržitelnost či lokálnost. Většinu látek kupuje od dodavatelů z České republiky a snaží se používat bio materiály.

Z Ukrajiny do Londýna

První zkušenosti ze zahraničního fashion weeku nasbíral v Kyjevě, ale velkolepostí se to s Londýnem nedá srovnat. „Myslím, že malé fashion weeky jsou skvělé pro lidi, kteří začínají, řada z nich má opravdu talent... a novináři či nákupčí módy je zde mohou snadněji objevit. Ale také je přirozené posunout se od menšího projektu k většímu a pro mě je Londýn opravdu velkým skokem,“ prozradil Kalfař magazínu Nostic. Mladý návrhář se na fashion week do britské metropole dostal už podruhé, a to díky platformě Fashion Scout, která zde zastupuje mladé talenty.

Jméno Kalfař ale není velkému světu módy neznámé. Jeho šaty nosí slavné modelky, z Češek například Karolína Kurková a Tereza Maxová, často také spolupracuje s Ukrajinkou Alinou Baikov nebo s transgender modelkou Andrejou Pejić. Americká hvězda Chrissy Teigen pro změnu pózovala v jeho plavkách pro magazín Sports Illustrated Swmsuit Issue 2016 a na Instagram se v jeho krajkové košili zvěčnila i slavná tatérka Kat von D.

Plánujete svatbu? Zajímají vás nejnovější svatební trendy z přehlídek, tipy na nejkrásnější šaty, účesy, kytice, chcete inspiraci na nejromantičtější místa, kde se vdávat a kdy a co je potřeba zařídit? To vše a mnohem více inspirace a užitečných informací najdete v našem speciálu Dokonalá svatba. Naplánujte si s námi vaši svatbu snů!