Čeká nás barevné jaro! Nové kolekce ovládla po oranžové i žlutá. Jak ji nosit?

Asi před měsícem jsme psali o návratu oranžové barvy a dnes je čas představit vám další zásadní barvu tohoto jara. Zásadní, protože na některých přehlídkách pro jaro a léto 2018 ovládla celé outfity, což potvrzuje i tradiční report společnosti Pantone, která každou sezonu vyhodnocuje četnost barev, jež se objevily na newyorském fashion weeku. A právě žlutá se dostala do top dvanácti barev, které definují letošní jaro a léto.

Mimochodem, barvy jsou letos vůbec žhavým trendem. Ano, každá sezóna přináší svou specifickou barevnou baletu, nicméně letošní první polovina roku je skutečně hodně pestrá a výrazná. Letí oranžová, zelená, světle i tmavě fialová, sytě hnědá nebo právě žlutá. Kromě klasického kanárkového odstínu, který Pantone pojmenoval Meadowlark (v češtině se jedná o vlhovce, ptáka s nápadně žlutým bříškem), letí také neonový odstín Lime Punch (limetkový punč), který ovládl hlavně sportovní a athleisure módu.

Také na přehlídkách hrála žlutá všemi odstíny. Jako by se této barvy návrháři nemohli nabažit, střídali sytější odstíny s bledšími a jasně tím dali najevo, že žluté se letos bát nemusíme. Sluší hlavně kouskům, které mají jednoduchý až minimalistický střih, ale najdete ji i ve spojení s hravými volány.

A street style ikony to vidí podobně... Blogerka Denisa Palsha obléká žlutou pravidelně a ve velkém. Na přehlídku Jasona Wu si vzala žlutý kalhotový kostým se zkrácenou délkou a k němu sluneční brýle se žlutými obroučkami. Giovanna Battaglia Engelbert, módní redaktorka magazínu W, vsadila na optimistický color block a žlutý kabátek s pouzdrovou sukní doplnila zeleným svetříkem. Na závěr ještě žluté manolky, jak jinak!

A žluté šaty Tibi z úvodní fotografie, které minulý týden oblékla blogerlka Camila Coelho u příležitosti newyorského fashion weeku, se doslova přes noc staly ikonickým kouskem tohoto jara.

Také vás okouzlila žlutá barva? Podívejte se do fotogalerie, jaké kousky jsme pro vás vybrali z aktuálních kolekcí.

Plánujete svatbu? Zajímají vás nejnovější svatební trendy z přehlídek, tipy na nejkrásnější šaty, účesy, kytice, chcete inspiraci na nejromantičtější místa, kde se vdávat a kdy a co je potřeba zařídit? To vše a mnohem více inspirace a užitečných informací najdete v našem speciálu Dokonalá svatba. Naplánujte si s námi vaši svatbu snů!