Co budeme nosit na jaře? 15 trendů newyorského fashion weeku

Newyorský fashion week je v plném proudu, a ačkoli ještě neskončil, už nyní z jednotlivých přehlídek jasně vystupují trendy na jaro a léto 2018. Opět nebude chybět inspirace devadesátkami (tentokrát se to týká hlavně barev) a prosadí se i několik trendů, které už jsme si zamilovali letos. Snad nejzásadnější tendencí ale bude styl matchy-matchy – tedy outfity sladěné do jedné barvy či vzoru. Podívejte se, které to budou. 

Oranžová

Zleva: Fenty by Puma, Tibi, Diane von Furstenberg

Jestliže barvou léta byla žlutá a podzim se nese na vlně červené, na jaře se nejspíš stane barvou sezóny sytě oranžová. A to je dobře, protože jakkoli se nám nemusí líbit na první pohled, je to barva optimistická, která dodá energii (tu budeme po zimě určitě potřebovat).

Svislé a šikmé pruhy

Zleva: Jason Wu, Christian Siriano, Jonathan Simkhai

Proužky snad ani nemohou zestárnout, a tak si je poneseme i do další sezóny. V kurzu budou hlavně svislé a šikmé pruhy a kromě různých košilí, halenek nebo sukní poletí také pruhované kostýmy či komplety.

Šedý kostým

Zleva: Eckhaus Latta, Dion Lee, Tibi

Další trend, který se udrží, jsou kalhotové kostýmy. Pokud se tedy rozhodujete už teď, jaký si pořídit, určitě neuděláte chybu, když zvolíte šedý s jemnou žíhanou nebo kostkovanou texturou.

Měď a bronz

Zleva: Dion Lee, Victoria Beckham, Diane von Furstenberg

Měděná a bronzová jsou nová camel! Působí stejně nadčasově a elegantně, ale ještě luxusněji, hlavně v kombinaci se saténem.

Květy

Zleva: Christian Siriano, Jill Stuart, Diane von Furstenberg

Květy na jarních přehlídkách nejsou zastoupeny až tak masivně jako v předchozích sezonách, nicméně z našich šatníků by zmizet neměly. Trendy budou zejména orientální potisky růžových a žlutých květů na černém nebo bílém pozadí.