Zahalte se do jemného saténu. Bude se vám hodit i na podzim

Satén působí lehce a chladivě, ale je jedním z materiálů, který bude letět hlavně na podzim. Stylově totiž kontrastuje s vlněnými svetry či kabáty a také se dá dobře vrstvit. Kromě toho se můžete těšit na záplavu saténových bot a doplňků! První kousky jsou v obchodech k mání už teď.

Satén se opět tak trochu veze na devadesátkové vlně– právě odsud se vrátila móda tzv. slip-on dress neboli minimalistických splývavých šatů, které tehdy zpopularizovala hlavně mladičká Kate Moss. Jednoduché šaty v odstínu nude zahrnula do své letošní kolekce Rouje také módní ikona Jeanne Damas a o jejich nesmrtelnosti svědčí i fakt, že jsou věčně vyprodané.

Letošní satén ale bude mít mnoho podob. Kromě šatů, které jsou party evergreenem, najdete v tomto materiálu i strukturované či vzorované blůzy, saka a delší kabáty ve stylu kimona, které vypadají skvěle s džínami, nebo volánové sukně, které pro změnu zkombinujte s ležérním svetrem.

Mimochodem, saténové šaty či overaly nemusíte nosit jen na party, vezměte si pod ně rolák a máte zajímavý outfit do práce nebo na schůzku. Samostatnou kapitolu pak letos tvoří doplňky – velkým trendem jsou saténové lodičky, pružné kotníkové boty a kozačky, ale i kabelky či batohy. Inspirujte se prvními nákupy v naší fotogalerii.