Michael Kors kupuje módní dům Versace. Půjde Donatella do důchodu?

V kuloárech se o tom šuškalo několik dní, nyní je tato neuvěřitelná informace holou pravdou. Tradiční italský módní dům Versace, který je od počátku svého vzniku silně spjat s rodinou zakladatele Gianniho Versaceho, kupuje Michael Kors. 

2,1 miliardy dolarů – to je cena, za kterou koupil módní dům Versace Michael Kors. Tradiční italská značka se tak začlení do nově vzniklé skupiny Capri Holdings Ltd., která už spravuje jednak značku Michael Kors a jednak výrobce luxusní obuvi Jimmy Choo, kterého Kors koupil loni.

Pro fanoušky italského impéria může být dobrou zprávou, že Donatella Versace zůstává nadále kreativní ředitelkou značky a společně s dcerou Allegrou a bratrem Santem budou dohlížet na všechna zásadní rozhodnutí firmy.

Donatelle se v posledních dvou letech podařilo posílit zejména identitu značky, kterou postavila na dlouholeté tradici a ikonických nápadech jejího bratra Gianniho, zakladatele značky, který byl zavražděn před jednadvaceti lety.

Teď je tedy na čase i vydělávat! K hlavním cílům teď bude patřit hlavně expanze – Michael Kors hodlá navýšit počet kamenných obchodů Versace z dvou set na tři sta, vybudovat fungující e-shop a rozšířit portfolio dámských a pánských doplňků a bot.

Módní novinky můžete sledovat i na našem Instagramu!