Knírek, mastné vlasy a totální nevkus: Co se děje s Justinem Bieberem?

21. září 2018 • 06:00
Justin Bieber se zasnoubil s Hailey Baldwin
Justin Bieber se zasnoubil s Hailey Baldwin • Foto: Profimedia.cz

Justin Bieber, kdysi idol holčiček a mladších teenagerek s protivně dokonale vyfoukanými vlasy, kterého starší generace blahosklonně přehlížely. Jenže to už dávno není pravda. Justin vyrostl, dospěl a záhadně zošklivěl do takové míry, že ho dneska zkrátka ani přehlížet nelze. Proč si dobrovolně pěstuje image východoněmeckého automechanika ze sedmdesátých let? 

V posledních letech jsme si v módě zvykli na ledasco. Že revoltuje proti nadčasové eleganci, minimalismu i instagramovému a unifikovanému "hygge" kýči tím, že nastoluje vládu ošklivosti. Nebo že si z nás dělá tak trochu legraci ve stylu pohádky Císařovy nové šaty  návrháři značek Balenciaga, Vetements či Gucci nám nabízejí čím dál bizarnější nápady a čekají, jestli jim to zbaštíme i tentokrát.

A strávili jsme už mnohé. Tenisky na ohromné zažloutlé platformě za osm set euro (Balenciaga) nakonec způsobily revoluci, kdy i ti nejzatvrzelejší fanoušci jednoduchých conversek dnes uvažují, jestli by si přece jen neměli pořídit něco s pořádnou podrážkou. A podobně to bylo s ledvinkami, džínami s vysokým pasem, funkčními bundami, transparentními taškami... Jakmile je začali nosit cool lidi, cesta k našim srdcím byla volná. 

Fenomén Bieber

Ale pak je tu fenomén jménem Justin Bieber. Kanadský zpěvák, který si kdysi pěstoval image uhlazeného chlapeckého idola dívčích srdcí, je ve svých čtyřiadvaceti letech záhadou i pro magazíny jako Vanity Fair nebo oblíbený blog Man Repeller. Ponechme teď stranou jeho osobní život, nedávné zásnuby s modelkou Hailey Baldwin a spekulace o tom, jestli se ti dva náhodou tajně nevzali. To, co vzbuzuje mnohem víc otazníků, je Justinův aktuální styl. 

Justin a Hailey se od sebe v posledních týdnech nehnou na krok Justin a Hailey se od sebe v posledních týdnech nehnou na krok Autor: Profimedia.cz

Ví Justin, že vypadá strašně? Nebo kolem něj všichni (včetně jeho snoubenky) předstírají, že to nevidí, že je to ok a cool?

Havajská košile, šusťáková souprava, bílé ponožky vytažené do půli lýtek (v pantoflích!), čepice s kšiltem dozadu, batikovaná oversize mikina... osmdesátkové a devadesátkové hity, které se dneska opravdu nosí. Tento záměrně nelichotivý styl má dokonce název: SCUMBRO. „Scumbros mají zálibu ve značkách Palace nebo Supreme, nosí trička s obskurními potisky, prapodivné boty a ještě prapodivnější čepice. Nosí také okázale drahé značky, jako jsou Gucci, Versace nebo Prada, ale záměrně tak, aby v nich vypadali strašně,“ vysvětluje list The Guardian.

Bílé ponožky a hotelové pantofle? No problem! Bílé ponožky a hotelové pantofle? No problem! Autor: Profimedia.cz

A Justin Bieber v této zvláštní módní disciplíně opravdu vyniká. Umaštěné řídnoucí vlasy, které už ani omylem nepřipomínají někdejší beatlesáckou kštici, knírek, který mu naopak nikdy pořádně nevyrostl, nepovedená tetování, pleť, která by zasloužila větší péči... To všechno dolaďuje jeho scumbro styl do takové míry obskurnosti, že se opět nabízí příměr k pohádce Císařovy nové šaty. Ví Justin, že vypadá strašně? Nebo kolem něj všichni (včetně jeho snoubenky) předstírají, že to nevidí, že je to ok a cool?

Za vším hledej stylistku

Možná vás to překvapí, ale Justin Bieber to nemá z vlastní hlavy. Jako řada jiných celebrit má vlastní stylistku. A tou je jedna z nejuznávanějších, Karla Welch, která na červený koberec obléká herečky Olivii Wilde a Elisabeth Moss a s Biebrem spolupracuje už šest let. „Osobně se mi na něm moc líbí, že ačkoli zbožňuje módu a oblečení, jakmile vyjde ze dveří, už svůj outfit vůbec neřeší. Je nebojácný!“ prozradila pro magazín The Cut. 

Justin Bieber, představitel stylu scumbro Justin Bieber, představitel stylu scumbro Autor: Profimedia.cz

A možná se budete divit ještě víc, ale Justinův styl oblékání má své příznivce (ačkoli jim zpravidla není víc než pětadvacet). „Vypadá jako Steve Murphy ze seriálu Narcos,“ napsal jeden z fanoušků do diskuse na Man Repeller (schválně si tu postavu vygooglete). „Někteří lidé to nazývají scumbro, já tvrdím, že je prostě sexy,píše jiná fanynka. A tak zatímco ve zmíněné pohádce zvolalo dítě, že císař je nahý, v tomto případě jsou to mladší ročníky, kdo vidí styl tam, kde my ostatní nechápavě kroutíme hlavou: „Co se proboha stalo s Justinem Biebrem?

 


Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy