Kalendář Pirelli 2020: Emma Watson a další hvězdy se proměnily v Julii Kapuletovou!

15. srpna 2019 • 06:00
Herečka Emma Watson • Foto: Alessandro Scotti/©Pirelli

Kultovní kalendář Pirelli dříve zobrazoval slavné modelky v sexy pózách, ale za posledních pět let se ubírá úplně jiným směrem. Kdo nafotí kalendář pro rok 2020 a které slavné ženy v něm uvidíme?

Pirelli jinak

Revoluci proslulého kalendáře Pirelli odstartovala v roce 2016 fotografka Annie Leibovitz, která jako první vybírala hlavní aktérky podle síly osobnosti, nikoliv podle ideálu krásy. V modelky se tak proměnily například Serena Williams, Amy Schumer nebo Yoko Ono.

Amy Schumer pro kalendář Pirelli 2016 Amy Schumer pro kalendář Pirelli 2016 Autor: Pirelli

O rok později na tento koncept navázal fotograf Peter Lindbergh, který stvořil kalendář plný černobílých neretušovaných fotografií slavných hereček bez make-upu. Nechyběly mezi nimi tváře jako Nicole Kidman, Helen Mirren, Uma Thurman nebo Kate Winslet. 

Nicole Kidman pro kalendář Pirelli 2017 Nicole Kidman pro kalendář Pirelli 2017 Autor: Pirreli.com

V roce 2018 se za objektiv postavil Tim Walker, který pojal kalendář jako oslavu změny a diverzity. Hvězdami se staly Naomi Campbell, Adwoa Aboah, Whoopi Goldberg nebo Puff Diddy, kteří na fotografiích ztvárnili postavy z příběhu Alenka v říši divů. 

Thando Hopa Whoopi Goldberg pro kalendář Pirelli 2018 Thando Hopa Whoopi Goldberg pro kalendář Pirelli 2018 Autor: Pirelli

Za posledním kalendářem stojí britský fotograf Albert Watson, který se rozhodl oslovit slavné osobnosti, které jsou pro něj ztělesněním individuality. Hledal lidi, kteří žijí svými touhami, ambicemi, vášněmi, kteří mají sny a pracují na jejich naplnění. Vyvolenými se nakonec stali Gigi Hadid, Laetitia Casta, Sergej Polunin nebo Julia Garner. 

Gigi Hadid pro kalendář Pirelli 2019 Gigi Hadid pro kalendář Pirelli 2019 Autor: profimedia.cz

Kalendář Pirelli 2020

Poprvé v historii se za fotoaparát postavil Ital. Paolo Roversi si jako motiv kalendáře pro příští rok vybral Shakespearovskou Julii a jako lokaci samozřejmě italskou Veronu. V Julii se proměnilo celkem devět protagonistek, mezi kterými nechyběly například herečky Emma Watson, Kristen Stewart nebo Claire Foy. 

Herečka Kristen Stewart Herečka Kristen Stewart Autor: Alessandro Scotti/©Pirelli

„Každá z nich byla úžasná. Do projektu, který oslavuje především krásu a lásku, s sebou všechny přinesly napětí a hodně emocí,“ složil všem devíti aktérkám hold Roversi. 

Podívejte se na fotografie ze zákulisí focení: 

Fotogalerie

8 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy