Jude Law, Eminem i Jágr: Sexy idolové, kterým bude letos 50

6. ledna 2022 • 06:00
 • Říká se, že stárnutí si nejvíce uvědomíme díky dětem a tomu, jak rostou. Bezesporu je to pravda, ještě víc to ale na člověka dolehne, když odkvétají jeho idolové z mládí. Následující třináctka slavných herců či hudebníků letos oslaví padesát. U kterých platí, že čím starší, tím lepší? Posuďte sami.

  Mark Owen – 27. ledna

  Už koncem ledna sfoukne padesát svíček člen jednoho z nejslavnějších boy bandů Mark Owen. Skupina Take That se sice po roce 1995 rozpadla s odchodem Robbieho Williamse a kluci vyrazili na sólovou dráhu, nyní ale znovu funguje se třemi původními členy –⁠ včetně Owena – a aktuálně plánuje sérii koncertů v Las Vegas. V době ústupu z výsluní zažil Mark Owen několik turbulentních let: oženil se s herečkou Emmou Ferguson, stal se otcem tří dětí, ale rovněž se potýkal s problémy s alkoholem a přiznal i nevěry. Vztah to nejspíš ustál, stejně jako on.

  TIP NA VIDEO: Nejvíc sexy představitelé Jamese Bonda
  Představitelé Jamese Bonda: Který je nejvíc sexy? VIDEO Videohub

  Mark Owen Mark Owen Autor: Profimedia.cz
  Mark Owen Mark Owen Autor: Profimedia.cz

  Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>

 • Pavel Liška – 29. ledna

  Poprvé na sebe Pavel Liška upozornil v roce 1999 výraznou rolí ve filmu Návrat idiota. Následující dekádu už se bez něj neobešel prakticky žádný český film, kde vystupuje nějaký psychicky labilní nebo roztomile nejistý charakter. Za roli dobrotivého, ale naivního Toníka ve filmu Štěstí (2005) obdržel Liška Českého lva, jeho role Vládi Ptáčníka v Pupendu („repráky hír, dráty hír, kazeťák hír“) rozesmává dodnes. Liška byl jedenáct let ženatý s Kristýnou Bokovou (mají syna Šimona Samuela) a čtyři roky ve vztahu s Bárou Polákovou (vychovávají dcery Ronju a Riku). Loni v rozhovoru překvapili informací, že již tři roky netvoří pár. 

  Pavel Liška Pavel Liška Autor: Profimedia.cz
  Pavel Liška Pavel Liška Autor: Profimedia.cz
 • Jaromír Jágr – 15. února

  Padesátiny letos oslaví i zlatý hoch z Nagana, držitel dvou Stanley Cupů, dvou zlatých medailí z mistrovství světa, pětkrát nejproduktivnější hráč NHL – zkrátka  jeden z nejlepších hokejistů historie Jaromír Jágr. „Na rozdíl od jeho mulletu je jeho touha ovládnout led setrvačná,“ dočtete se o něm na stránkách NHL s narážkou na jeho ikonický devadesátkový střih. A zjistíte tam také to, že svůj původní plán skončit s hokejem v padesáti Jarda nejspíš znovu změní – na pětapadesát. Veřejnost samozřejmě také zajímá, kdy se Jágr konečně usadí a zplodí nějaké potomky (v tomhle ohledu zažívají staří mládenci podobný tlak jako většina žen po třicítce). Jágr zatím umně kličkuje tím, že si vybírá partnerky, kterým ještě nebylo třicet.

  Jaromír Jágr Jaromír Jágr Autor: Profimedia.cz
  Jaromír Jágr Jaromír Jágr Autor: Profimedia.cz
 • Billie Joe Armstrong – 17. února

  Přestože naoko skoro nestárne – jak dokazuje srovnání fotek ze současnosti a z mládí – i Billie Joe Armstrong, frontman skupiny Green Day, letos slaví padesátiny. Však také slavnou punk-rockovou kapelu zakládal v Berkeley před šestatřiceti lety. A úctyhodně dlouho trvá i jeho manželství – s manželkou Adrienne se seznámil v roce 1990 po koncertě, o čtyři roky později se vzali a den po svatbě zjistili, že čekají první dítě. Dnes mají dva dospělé syny. Ale nebylo to vždy jen idylické, Adrienne v rozhovoru pro VH1 prozradila, že natáčení alba American Idiot v roce 2004 bylo pro jejich manželství větší zkouškou, než by se jí zamlouvalo. My se na Green Day můžeme těšit 18. června, kdy vystoupí v rámci Rock for People.

  Billie Joe Armstrong Billie Joe Armstrong Autor: Profimedia.cz
  Billie Joe Armstrong Billie Joe Armstrong Autor: Profimedia.cz

 • David Švehlík – 6. dubna

  Čím starší, tím lepší? Rozhodně to platí o libereckém rodákovi, synovi slavného otce Aloise Švehlíka a muži, jenž se málem dal na kněžskou dráhu, ale nakonec si vybral filozofii a DAMU. I to je důvod, proč se David Švehlík objevil poprvé na obrazovce až jako třicátník – zahrál si v pohádce Anděl Páně (2005) nebo v dramatu Pravidla lži (2006). V roce 2018 si pro sebe urval Úsměvy smutných mužů a za zmínku stojí i seriály Kriminálka Anděl, Život a doba soudce A.K. nebo Já, Mattoni. Deset let také září na divadelních prknech po boku Richarda Krajča ve hře Deštivé dny. Švehlík byl osm let ženatý s herečkou Jitkou Schneiderovou, s níž má dceru Sofii Annu, nyní je už sedm let šťastný po boku manželky Venduly, se kterou má dvě děti.

  David Švehlík David Švehlík Autor: Profimedia.cz
  David Švehlík David Švehlík Autor: Profimedia.cz
 • Saša Rašilov nejml. – 26. července

  Jeden z legendárních Samotářů, dabér Johnnyho Deppa, člen činohry Národního divadla a otec čtyř dcer – také Saša Rašilov v létě oslaví páté kulatiny. Jak prozrazuje zkratka nejml. u jeho jména, pochází z filmařské rodiny. Jeho děd byl zasloužilým umělcem, filmovou hvězdou první republiky i poválečné kinematografie (známý je třeba pro Rodinné trampoty oficiála Třísky), jeho otec byl kameraman a herectví se věnuje i bratr Václav. Saša Rašilov tvořil dvacet let manželský pár s Vandou Hybnerovou. V roce 2018 se oženil s přítelkyní Ludmilou. Kromě toho, že je otcem dvou dospělých a dvou malých dcer, je už také dědečkem. 

  Saša Rašilov Saša Rašilov Autor: Profimedia.cz
  Saša Rašilov Saša Rašilov Autor: Profimedia.cz
 • Ben Affleck – 15. srpna

  Herec a režisér Ben Affleck našel zajímavý způsob, jak oklamat čas – po dvaceti letech to dal znovu dohromady se svou bývalou láskou Jennifer Lopez a fanoušci šílí nad jejich fotkami z doby tehdy a nyní. Ti dva skutečně vypadají, že zas tak moc času neuplynulo. Ale jen zdánlivě. Affleck ke svému Oscaru za film Dobrý Will Hunting (1998) přidal druhý za Argo (2013). Oženil se s herečkou Jennifer Garner, zplodil s ní dvě dcery a syna a jejich rozvod později veřejně označil za největší selhání svého života. Několikrát podstoupil léčbu závislosti na alkoholu (herec si nese zátěž z rodiny, v níž se se stejným problémem potýkalo několik členů). Zazářil ve filmu Zmizelá, a stal se dokonce Batmanem. Stihl románek s vycházející hvězdou Anou de Armas. Nic z toho však nevzbudilo takové šílenství jako Bennifer. Tak hodně štěstí staronovému páru!

  Ben Affleck Ben Affleck Autor: Profimedia.cz
  Ben Affleck Ben Affleck Autor: Profimedia.cz
 • Idris Elba – 6. září

  Jeden ze žhavých adeptů na roli Jamese Bonda, britský herec Idris Elba, na to možná nevypadá, ale pokud roli dostane, půjde o nejstarší bondovský debut (Rogeru Mooreovi bylo 45, když začínal). Charismatický Londýňan na sebe upozornil především rolemi v oceňovaných seriálech The Wire – Špína Baltimoru a Luther, v životopisném dramatu Mandela: Dlouhá cesta ke svobodě (2013) ztvárnil Nelsona Mandelu, v Sebevražedném oddílu (2021) si zahrál postavu Bloodsporta. Vedle filmu vystupuje také jako DJ a spolupracuje s řadou hudebních hvězd. Idris Elba je ženatý, v roce 2019 si vzal partnerku Sabrinu Dhowre, s níž se ukázali také na královské svatbě prince Harryho a Meghan. Z předchozích vztahů má syna a dceru. 

  Idris Elba Idris Elba Autor: Profimedia.cz
  Idris Elba Idris Elba Autor: Profimedia.cz
 • Liam Gallagher – 21. září

  Kdo by neznal frontmana slavné kapely Oasis, která v roce 1996 vyprodala dva koncerty v Knebworth s celkovou návštěvností 250 tisíc fanoušků, její písně v čele s Wonderwall se staly generačními hymnami a album (What's the Story) Morning Glory? pátým nejprodávanějším albem na britských ostrovech v historii? Po odchodu bratra Noela z kapely Liam Gallagher pokračoval se sestavou Beady Eye, dnes vystupuje sólo. Na rok 2022 plánuje nové album C'mon You Know a znovu, šestadvacet let od slavných koncertů, také vystoupení v Knebworth. Osobní život Liama je samostatnou kapitolou – čtyři děti se čtyřmi ženami, dvě oficiální (synové ze vztahů s Patsy Kensit a Nicole Appleton) a dvě neoficiální (dcery, které počal během aférek s Lisou Moorish a Lizou Ghorbani). Dnes je zasnoubený se svou osobní asistentkou Debbie Gwyther.

  Liam Gallagher Liam Gallagher Autor: Profimedia.cz
  Liam Gallagher Liam Gallagher Autor: Profimedia.cz
 • Martin Veselovský – 26. září

  Když nedávno na DVTV vedl rozhovor s kapelou Lucie, pochybovali hudebníci, jestli moderátor vlastně zažil devadesátky. Martin Veselovský je ujistil, že mu v roce 1990 bylo krásných osmnáct. Student Filozofické fakulty a držitel několika novinářských cen se do povědomí nejprve dostal jako moderátor diskuzního pořadu Áčko. Na Nově také moderoval politickou debatu Sedmička. V letech 2000 až 2014 pracoval v Českém rozhlase a České televizi, na vlastní žádost pak odešel, aby s Danielou Drtinovou a Janem Rozkošným založili zpravodajskou internetovou televizi DVTV. I když natočil několik tisíc rozhovorů, v rozhovoru pro Český rozhlas Veselovský prozradil, že si rád hodně povídá i doma se svou ženou – tou je už dvacet let moderátorka Monika Valentová, s níž má dvě dcery. 

  Martin Veselovský Martin Veselovský Autor: Profimedia.cz
  Martin Veselovský Martin Veselovský Autor: Profimedia.cz
 • Eminem – 17. října

  „You know you are old when Eminem daughter is 21.“ Tento meme koloval na internetu před pár lety, letos se můžeme cítit staří i proto, že jednomu z nejlepších bílých rapperů na světě bude padesát. Držitel patnácti cen Grammy Eminem (vlastním jménem Marshall Mathers) neměl jednoduché dětství. Jeho matka trpěla Münchhausenovým syndromem v zastoupení a neustále se chlapce snažila přesvědčovat, že je nemocný. Ze školy odešel v sedmnácti a různě se protloukal. V hudbě prorazil na konci devadesátek díky svému uměleckému alter egu Slim Shady. V jeho životě oficiálně nefigurovala žádná žena až na jednu – Kimberley Scott, kterou poznal už v patnácti a kterou si dvakrát vzal (dnes jsou opět rozvedení). Spolu mají zmíněnou dceru Hailey, Eminem také adoptoval dceru své expartnerky, a dokonce i dceru její sestry dvojčete, která zemřela na předávkování. 

  Eminem Eminem Autor: Profimedia.cz
  Eminem Eminem Autor: Profimedia.cz
 • Brian Molko – 10. prosince

  Když se dnes díváme na nalakované nehty Harryho Stylese či podmalované oči frontmana Måneskin Damiana Davida, nelze nevidět vliv jedinečné androgynní ikony devadesátek, kterou byl frontman kapely Placebo Brian Molko (jaké to asi muselo být, nosit make-up v éře britpopu?). V roce 1996 si písniček Placebo všiml David Bowie a vyžádal si je jako předskokany pro své turné. Mezinárodní úspěch pak zpečetil i film Velmi nebezpečné známosti (1999), kde na začátku zazní jejich skladba Every You Every Me. Brian Molko se otevřeně hlásí k bisexualitě. Ze vztahu s fotografkou Helenou Berg má syna Codyho, který je hercem. V roce 2021 si hudebníka vybral Marc Jacobs jako jednu z osobností do kampaně pro svou značku Heaven. Letos Placebo chystá nové album Never Let Me Go a k němu turné, které 31. října zahrne i Českou republiku. 

  Brian Molko Brian Molko Autor: Profimedia.cz
  Brian Molko Brian Molko Autor: Profimedia.cz
 • Jude Law – 29. prosince

  Klub budoucích padesátníků v tomto článku uzavírá lamač ženských srdcí, Alfie, doktor John Watson a Mladý papež, zkrátka fešák Jude Law. Otec šesti dětí, z nichž první tři má s bývalou manželkou Sadie Frost a další tři s různými partnerkami, se naposledy oženil před dvěma lety s Phillipou Coan. Po roce 2000 se proslavil filmy Talentovaný pan Ripley, Návrat do Cold Mountain nebo Na dotek, ale také vztahem s herečkou Siennou Miller, se kterou tvořili velmi stylový pár a paparazzi je nikdy nenechali na pokoji. Se Siennou to nevyšlo, byť to zkoušeli dvakrát, médii hojně propíraná nevěra s chůvou se však nedá jen tak zapomenout. Ale zpět k filmu; v roce 2010 si Jude, který se jmenuje po písni od Beatles, získal sympatie Čechů účastí na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. Těšit se na něj můžeme i letos v mnoha projektech – například v životopisném filmu o fotografce Lee Miller, kde si zahraje partnera Kate Winslet. 

  Jude Law Jude Law Autor: Profimedia.cz
  Jude Law Jude Law Autor: Profimedia.cz

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy