Joaquin Phoenix bude nosit celý rok stejný oblek! Proč?

Čerstvý držitel Zlatého glóbu za Nejlepší herecký výkon v dramatu Joaquin Pheonix se rozhodl, že na všechny letošní společenské akce bude chodit ve stejném obleku. Co ho k tomu vedlo?

Joaquin Pheonix je celý život vegan a dlouhodobě také zastánce toho, že lidé na celé planetě by měli omezit spotřebu živočišné stravy, přestat plýtvat vodou a žít zkrátka o něco skromněji. Na Zlatých glóbech dokonce promlouval ke svým hereckým kolegům, aby přemýšleli nad tím, jak jejich životní styl ovlivňuje planetu. Konkrétně narážel na létání soukromými letadly a ježdění v luxusních autech.

Po svém proslovu šel všem příkladem svým rozhodnutím, že letos dorazí na všechny galavečery i filmové premiéry ve stejném obleku. Ten mu mimochodem navrhla Stella McCartney, která ho v jeho rozhodnutí plně podpořila, protože se již od roku 2001 angažuje v oblasti udržitelné módy.

HTML box 59385

V "našem světě" je to možná trochu úsměvné, jelikož je naprosto normální, že muž má jeden oblek, ve kterém chodí na plesy, svatby i pracovní schůzky. Ovšem v Hollywoodu to samozřejmostí rozhodně není. Proto Joaquinovi fandíme a jeho gesto se nám líbí, ale neodpustíme si připomínku, že pro muže je podobné rozhodnutí zkrátka mnohem jednodušší. Ať jsou herci sebevíc slavní, na červeném koberci jsou opomíjení a pod drobnohledem jsou vždy ženy. Pro muže je tak mnohem snazší nosit stejný oblek, protože laické oko si toho ve většině případů ani nevšimne.

Rozhodně však neznehodnocujeme hercovo gesto. A už teď se těšíme, jestli se jím inspiruje i nějaká slavná žena, která si troufne vzít stejné šaty alespoň dvakrát.